BudKocka.cz logo

Revoluční novinka v kosmetice – BB krémy

Krása Kosmetika Líčení Pleť Martina 14. srpna 2012
krémy

Kompletní péče o pleť a lehký make-up v jednom jediném kelímku, to je přesně to, na co ženy celého světa čekaly. Konečně jsou BB krémy k dostání i v České republice. Vyzkoušejte jejich zázračné účinky na vlastní kůži.

Kde se vzaly BB krémy?

V padesátých letech minulého století předepisovala německá doktorka Christine Schrammeková svým pacientům po estetických zákrocích speciálně namíchanou mastičku Blemish (skvrnka) Balm (mast, balzám) – odtud název BB, jejíž pečlivě střeženou recepturu se podařilo odhalit přibližně před deseti lety v Asii. BB krémy tak během chvíle získaly obrovskou popularitu především u asijských žen. Je jim připisována také bezchybná pleť korejských hereček.

Teprve v loňském roce se BB krémy dostaly i do Evropy. S jejich výrobou začaly značky Garnier, Essential, Meex, Etudie House a další. Dnes již jsou volně v prodeji v drogeriích i na internetu. Jejich cena je však na českém trhu stále vysoká, kvalitní BB krém zakoupíte od dvou set korun výše (například BB Cream Garnier), záleží však na síle značky. Pokud hledáte větší kvalitu a nižší ceny, nakupujte například přes eBay nebo zahraniční e-shopy.

Účinky BB krémů

BB krém nahradí až pět různých přípravků. Nejenže vaši pleť zvláční a hydratuje, ale sjednotí také její barevný tón, rozjasní ji a ochrání před slunečními paprsky. BB krém však nedokáže dokonale nahradit make-up, jak je často mylně uváděno.

Samotné uživatelky tvrdí: „BB krém nezakryje kruhy pod očima ani červená místa kolem nosu, natož pak pupínky. Na tyto místa je třeba použít ještě korektor. Zároveň však působí přirozeněji než obyčejný make-up a pleť tolik nezatěžuje.”

Pokud tedy máte opravdu závažné problémy s pletí, bojujete s akné a zarudlými místy, pak bude pro vás klasický make-up vhodnější. BB krém však pokožku dlouhodobě zklidňuje, vyhlazuje a redukuje její zarudnutí. Optický efekt je patrný již na první pohled, ale s pravidelným používáním BB krému se ještě znásobuje a vaše pleť tak bude působit mnohem více odpočatě. Vyzkoušejte jej i vy!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte