Co funguje na roztřepené konečky?
Krása Vlasy Rady Markéta 23. října 2014Přírodní přípravky jsou účinné a navíc skoro nic nestojí - možná zjistíte, že většinu potřebných ingrediencí máte doma ve spíži nebo kredenci! Jak si poradit s roztřepenými konečky v pohodlí domova? Nemusíte kupovat drahé přípravky, stačí se spolehnout na přírodu a vlasovou masku. Vyberte si z 13 přírodních masek tu, která vám pomůže.
Vaječný šampon
Vejce se už od pradávna doporučují na suché a křehké vlasy a také roztřepené konečky. Vaječný šampon si můžete jednoduše vyrobit. Budete potřebovat 2 žloutky, bílek, lžičku tekutého medu a citronovou šťávu (nebo 2 lžičky panenského olivového oleje). Suroviny důkladně rozmíchejte nebo rozmixujte v misce, výslednou směs přelijte do lahvičky, uchovávejte v lednici a používejte jako běžný šampon. Po umytí vlasy opláchněte vlažnou vodou.
Vlasový balíček s papájou
Jak už název napovídá, základní surovinou je polovina hodně zralé papáji. Velikost plodu záleží na tom, jak dlouhé a husté máte vlasy - čím delší a hustší, tím větší. Plod zbavte slupky a semínek a rozmixujte na kaši. Pak smíchejte s polovinou šálku bílého jogurtu. Směs vmasírujte do vlasů, nechte působit asi 30 minut a poté opláchněte.
Kondicionér z ricinového oleje
Ricinový olej je užitečný na spoustu věcí a ani roztřepené konečky nejsou výjimkou. Smíchejte stejné množství ricinového, hořčičného a olivového oleje - opět závisí na délce a hustotě vašich vlásků, naneste směs do vlasů, zabalte do ručníku a nechte působit půl hodiny. Poté vymyjte běžným šamponem.
Krémové tonikum
Použijte po umytí vlasů šamponem. Smíchejte lžíci smetany s půl šálkem mléka, důkladně našlehejte a vmasírujte do vlasů, zejména na konečky. Nechte působit cca 15 minut a vypláchněte.
Medová maska
Med je báječný pomocník proti roztřepeným konečkům, zvláště v kombinaci s tvarohem. Vše, co potřebujete, je smíchat půl šálku tvarohu a lžíci medu. Vmasírujte do vlasů, opět hlavně na konečky a nechte působit 20 minut. Poté stačí opláchnout vodou. Tato metoda navíc dodá vláskům nádherný lesk!
Pivní přeliv
Jedná se o úplně jednoduchý způsob - vmasírujte trochu piva do vlasů a dejte jim nějaký čas, aby se dobře vstřebalo. Potom stačí pouze opláchnout. Nevýhodou je, že pivo zrovna nevoní.
Zázračné avokádo
Avokádo je považováno za superpotravinu a pokud ho jíte hodně, možná jste si už všimla lepší kvality svých vlásků i pleti. Rozmixované ho však můžete použít i přímo na vlasy, resp. konečky. Nechte působit čtvrt až půl hodiny a opláchněte. Pro vyšší lesk lze přidat lžíci olivového oleje.
Olivový olej
Na roztřepené konečky pomůže sám o sobě - stačí vmasírovat do suchých vlasů a na 30 minut je zabalit do ručníku nebo koupací čepice. Poté vlasy umyjte šamponem.
Kokosový olej
Doporučuje se extra panenský organický. Použijte 2 lžíce a vmasírujte do suchých vlasů. Kokosový olej se rychle vstřebává a pomáhá je oživit, posílit, hydratovat a zabránit lámání (stejně působí i arganový olej). Pára z horké sprchy zesílí jeho účinky. Poté použijte šampon a kondicionér jako obvykle.
Heřmánkový čaj
Heřmánek má uklidňující účinky a výborně oživuje roztřepené konečky. Navařte si tolik šálků, kolik potřebujete a naneste na vlasy před umytím.
Bambucké máslo
Sice jej koupíte v obchodě, ale patří k výborným přírodním přípravkům, zejména když je v bio kvalitě. Aplikujte jej po umytí vlasů a před jejich rozčesáním. Nechte chvíli působit a poté vlasy usušte, jak jste zvyklá, nebo nechte usušit přirozeně. Když bambucké máslo použijete při každém mytí, roztřepené konečky nebudou mít šanci.
Kakaové máslo
Pokud máte suché vlásky náchylné k třepení, kakaové máslo je ideální cenově dostupný přípravek. Stejně jako bambucké máslo jej naneste před usušením vlasů a ujistěte se, že jste jej dostatečně použila hlavně na konečky.
Přepuštěné máslo (ghí)
Ghí je přečištěné máslo zbavené laktózy a vody. Obsahuje pouze zdravé tuky, které vašim vláskům dodají perfektní výživu. Doma si jej můžete připravit následovně: Na mírném plameni vařte máslo, dokud není průzračné a nazlátlé. Doba vaření závisí na množství, např. z 1 kg másla získáte cca 800 g ghí, vaření přitom trvá asi půl hodiny. Během vaření odchytávejte pěnu. Poté přeceďte přes čisté plátýnko. Můžete uchovávat v pokojové teplotě - nekazí se. Mimochodem, ghí pomáhá také na suchou pokožku, ekzémy a spáleniny od slunce.
Máte své další tipy proti roztřepeným konečkům?
Lucííík, 1. srpna 2016
Silva, 30. listopadu 2016
mariana, 30. ledna 2017
Janča, 13. května 2017
Amanda, 6. října 2017