BudKocka.cz logo

Jak vypadá správná péče o vlnité vlasy?

Krása Vlasy Monika 6. dubna 2016
vlnité vlasy

Ženy, které mají přirozeně vlnité vlasy, si často přejí mít vlasy rovné, protože je péče o ně celkem složitá. K tomu se musí říct, že vlasy jsou suché a nepoddajné, což taktéž moc optimismu nepřidá. Víte, co byste mohla udělat pro svou hřívu, ať vypadá stále skvěle?

Vlnité vlasy berou mnohdy jejich nositelky za problematické, protože se s nimi složitě vytváří účes a také vyžadují mnohem větší péči. Pokud se i vy v tom poznáváte, měla byste pro své vlny udělat několik kouzel, které jim pomohou.

Základem je správný střih

Místo stříhání vlnitých vlasů doma je vhodné si najít dobrou kadeřnici nebo kadeřníka, který vlasy trošku ostříhá. Ne, nikdo neříká, že je nutné o hřívu přijít, ale je vhodné vlasy trošku sestříhat a prostříhat, aby vynikly vlnky a péče o ně byla jednodušší.

Mytí vlnitých vlasů

Další nezbytnou součástí je umývání vlasů. Zvolte kvalitní šampon určený na vlnité vlasy, má totiž na jejich vzhled významný vliv - dodává jim lesk, uhlazuje je a hlavně je zbaví mastnoty a špíny. Vhodné je sáhnout nejen po šamponech dostupných v drogeriích, ale také můžete zkusit profesionální šampony nebo naopak přírodní šampony. Každé hřívě bude vyhovovat něco jiného.

Vlasy vždy namočte a naneste šampon nejprve na pokožku a pak po celé délce vlasů. Nezapomeňte pokožku hlavy promasírovat a následně šampon ze svých kadeří pořádně opláchněte. Mějte na paměti, že z vlnitých vlasů je nutné šampon důkladně vymýt.

Dále můžete na vlasy nanést kondicionér nebo různé balzámy, které pomohou kudrnaté vlasy hydratovat a dodávat jim živiny. Někdy neuškodí použít nějakou domácí masku.

Vysoušení vlasů

Ručník si omotejte kolem hlavy a opatrně vlasy stlačte, ať se zbavíte vody. Poté je nejlepší, abyste nechala vlasy uschnout samovolně na vzduchu. Ovšem to si většinou nikdo nemůže dovolit, protože dlouhé vlasy schnou několik hodin. Při fénování se vyhněte vysokým teplotám, naopak je vhodné fénování při nižší teplotě. Vlasy totiž nebudou tolik vysušené a krepaté.

Úprava vlasů

Abyste nepoškodila strukturu vlasů, zvolte hřeben, který má od sebe široko jednotlivé zuby a vlasy pomalu rozčesejte. Klidně je nemusíte vůbec česat nebo je stačí pouze promnout prsty.

Pokud používáte i další přípravky, vždy si vyberte takové, které jsou určeny na vlnité vlasy.

Čemu byste se měla vyhnout?

Žehlička na vlasy

Zcela se vyhněte používání žehličky na vlasy, abyste vyrovnala své kudrlinky. Vlasy žehlička ničí, což byste určitě nechtěla. Žehlení vlasů byste neměla téměř vůbec používat, ať si své oslabené vlasy ještě více nezničíte.

Opatrně se stříhejte

Vhodný střih je základem, ale dávejte si pozor na kratší sestříhání již od temene hlavy. Vlasy by se tam nikdy nedaly upravit, což by se vám jistě nelíbilo.

Vyhýbejte se horkému vzduchu

Horký vzduch jdoucí z fénu vlasy ještě více vysuší a kromě toho je může je i zelektrizovat. Raději si vlasy sušte při nižší teplotě nebo jen tak přirozeně na vzduchu.

Nekartáčujte vlasy

Kartáčováním se jejich struktura poničí a začnou krepatět. Najděte si hřeben, který má od sebe vzdálenější štětiny. Některé uživatelky doporučují i hřeben Tangle Teezer nebo hřeben z kančích štětin ale jen na mokré vlasy a na šetrné česání.

Máte ověřené rady, jak pečovat o kudrnaté vlasy?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte