BudKocka.cz logo

Jak se plete rybí cop? Postup je snadný

Krása Účesy Postupy Vlasy Copy a culíky Markéta 19. listopadu 2013
žena - účes rybí cop

Máte dlouhé nebo polodlouhé vlasy a přemýšlíte, jakým účesem okouzlit na nejbližší party nebo jiné společenské příležitosti? Zkuste tzv. rybí cop, kterému se říká také rybí kost nebo anglicky „fishtail braid”. V poslední době je velmi populární a oblíbily si ho i známé celebrity jako Simona Krainová, která s ním loni zazářila na předávání cen Týtý a spustila „rybí” lavinu, Dara Rolins, nebo Andrea Verešová. Ty se ale inspirovaly v zahraničí u celebrit z Hollywoodu. Možná si řeknete, že hvězdy přece mají na takové účesy vlastní stylisty a že se vám cop doma určitě tak nepovede, ale na tomto účesu opravdu není nic složitého a stačí jen trocha cviku.

Jednoduchý postup na pletení rybího copu

Na rozdíl od klasického copu ze tří pramenů, pro rybí cop si rozdělte vlasy na dvě symetrické poloviny. Zespodu první poloviny vytáhněte menší pramínek – s drobnými pramínky sice trvá pletení copu delší dobu, ale se silnějšími by vypadal jako obyčejný cop ze tří.

rybí cop účes

Vybraný pramínek přehoďte zvrchu přes celou polovinu vlasů, u které jste začaly a přidejte k druhé polovině. Stejným způsobem vyberte z druhé poloviny vlasů další slabší pramínek a připojte k první polovině. Tak postupujte až ke konci – vždy vybrat pramínek z jedné poloviny a přehodit k druhé, poté z druhé poloviny vybrat další pramínek a přehodit k první polovině. Vybrané pramínky přidržujte rukou, aby nepadaly zpátky a vždy utáhněte.

Na přesný návod se můžete podívat na následující video, kde je přesně vysvětleno, jak se plete tento cop.

Doporučené tipy při pletení

rybí cop kost účes

Před pletením vlasy rozčešte, aby byly co nejjemnější a uhlaďte, aby během pletení nelétaly a neelektrizovaly, protože pak se samozřejmě pletou špatně. Můžete je trošku navlhčit
Na konec copu použijte nenápadnou nebo průhlednou gumičku, tak lépe vynikne celý rybí cop.

Variace rybího copu

Bojíte se, že na tento druh účesu nemáte dostatečně dlouhé vlasy? U polodlouhých můžete začít plést od temene stejně, jako když si děláte francouzský cop. Můžete si tak uplést jeden nebo i klidně dva.

Výsledný účes můžete zkrotit lakem na vlasy, ale obvykle se nosí ležérně, takže se nebojte z něj vytáhnout pár „zlobivých“ pramínků nebo jej protřepat prsty, aby vypadal nedbale, ale zároveň elegantně. Můžete si nechat i pár pramínků nechat padat do tváře. Výborně vypadá i jako svatební účes díky originálnímu vzhledu.
Rybí cop můžete i svázat do drdolu pomocí vlásenek.

Líbí se vám rybí cop? Pletete si jej často?Názory k článku


ten poslední mi moje mamka zkoušela a měl uspěch
Terka, 9. dubna 2014

Je fakt krasný
Zdenka, 6. července 2014

dobrý

týna, 12. ledna 2016

ahoj mislim si ze je to super ale meli byste to tam psat rozumeji
Terka, 31. ledna 2016

Napište, co si o tom myslíte