BudKocka.cz logo

Dejte si pozor na chyby při líčení řas

Krása Kosmetika Monika 9. července 2018
líčení řasy

Líčení řas patří ke každodenním činnostem mnoha žen, ale ne všechny se pak mohou chlubit krásnými řasami. Někdy řasy nevypadají příliš pěkně. Kvůli kterým chybám nalíčené řasy vypadají špatně a čeho byste se měla vyvarovat?

Nejlepší je shodit vinu na řasenku, která je prostě špatná a příští si vyberete lepší. Současná se totiž drolí, slepuje řasy atd. Pravděpodobně ale všechno na ni svést nemůžete. Někdy hledejte chybu i u sebe. Podívejte se na nejčastější chyby, které se dělají při líčení řas.

Řasenka už je stará

Velmi častým problémem je, že se řasenka používá, dokud nezačne vysychat. Životnost řasenky je pouze 3 - 4 měsíce. Pak již začne vysychat, špatně se nanáší a hlavně může být pro oční oblast nebezpečná kvůli výskytu bakterií. Pokud si běžně nepamatujete, jak dlouho ji používáte, napište si na ni vždy po nákupu fixem datum nákupu. Pokud netušíte, jak dlouho ji máte, raději ji vyhoďte.

Nevhodné odličování

Odlíčit oči může být celkem oříšek. Je nutné koupit takové odličovadlo, které líčidla dobře odlíčí. Zapomeňte na drhnutí nebo kdovíjaké procesy. Pokud je odličovadlo slabé, kupte jiné. Po nanesení odličovadla na odličovací tampón by líčidla po chvíli měla jít snadno odlíčit. Pokud řasy zůstanou mastné po krému, zkuste na ně nanést trošku pudru.

Znáte Revamin Lash? Jedná se o sérum pro delší a pevnější řasy.

Pumpujete kartáčkem

Než si začnete líčit řasy, několikrát pumpujete řasenkou tam a zpět, aby se na kartáček uchytilo co nejvíce barvy? Toto je naprosto nevhodný postup. Dovnitř se totiž dostane vzduch a řasenka začne dříve vysychat, k tomu bude barva na kartáčku nerovnoměrně rozprostřená. Toto nadále nedělejte, po otevření kartáček rovnou vytáhněte a o okraj otřete přebytečnou barvu. Bude se vám s ním lépe líčit a déle vydrží.

Sázíte jen na voděodolnou řasenku

Voděodolná řasenka se k vodě určitě hodí, ale na každodenní používání moc ne. Může vysušovat řasy a také se většinou špatně odličuje. Používejte ji jen, pokud je to doopravdy potřeba.

Špatně líčíte řasy

Líčení řas si žádá dodržování základních pravidel. Nejprve naličte spodní řasy a po zaschnutí horní řasy. Štětečkem při líčení opatrně jeďte tahem od kořínků ke konečkům, ať se řasy obalí barvou. Dvě vrstvy většinou stačí. Pro jistotu je pročešte kartáčkem, ať se neslepí. Během zasychání nemrkejte, ať se nikde neobtisknou.

Už jste vyzkoušela sérum na prodloužení a zpevnění řas GigaLash?

Máte slepené řasy

Slepené řasy nevypadají na nikom hezky. Často za to může zbytečně hodně vrstev řasenky, zanesený kartáček, neodlíčené řasy nebo špatná technika. Před líčením vždy řasy dokonale odličte a postupně naneste jednu nebo dvě vrstvy. Pro jistotu je můžete pročesat kartáčkem na řasy, který bude určen jen na pročesávání řas.

Řasenka je nekvalitní

Řasenka koupená někde na pouti, trhu nebo v obchodu s věcmi za pár korun nebude vůbec kvalitní. Takovou řasenku raději ani nekupujte, protože se jedná opravdu o nekvalitní kousky, které řasy většinou špatně nalíčí a mohou podráždit oči. Vsaďte na osvědčené značky, které koupíte v normálních obchodech.

Při výběru se neukvapujte

Rozhodně v drogerii nesahejte hned po řasence, která je v akci, levná nebo naopak nejdražší. Mějte se na pozoru a pořádně vybírejte. Vždy si přečtěte, na které řasy je určená, podívejte se na tester na kartáček a také na barvu. Vyberte si takovou řasenku, kterou docílíte, co chcete (natočit řasy, prodloužit řasy, dodat jim objem atd.).

Víte o dalších chybách při líčení řas?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte