BudKocka.cz logo

Dlouhé vlasy? Prodlužte si je – clip-in

Krása Vlasy Postupy Markéta 5. května 2014
dlouhé vlasy

Špatnou zprávou je, že mnoha dívkám a ženám, které si přejí dlouhé husté vlasy, prostě nebylo přírodou dopřáno a nepomáhá ani sebelepší péče, vitamíny a šampony. Tou dobrou je, že dnes si může dopřát prodloužení každá, nejen celebrity, a to i v pohodlí domova. Nejjednodušší metodou je pořídit si tzv. clip-iny. E-shopů, které je nabízejí, existuje v současnosti spousta.

Výběr clip-inu

Clip-in je vlastně sponka, na které jsou našity pásy vlasů v různých barvách a délkách. Tyto vlasy mohou být buď syntetické, vyrobené ze speciálních mikrovláken, nebo skutečné lidské. Syntetické mají více nevýhod – potřebují jiné přípravky, ze začátku mají výrazný lesk a i na dotek nejsou přirozené, nedají se vlnit, rovnat ani barvit. Pravé vlasy jsou kvalitnější, lze je různě upravovat, ale jsou dražší a v méně odstínech. Navíc se mnoha lidem příčí představa nosit na hlavě cizí vlasy. Záleží tedy jen na vás. Důležité je samozřejmě vybrat barvu a texturu, která se co nejvíce blíží vaší.

Jak připravit vlasy na aplikaci clip-inu?

Rozdělte vlasy do několika částí - Základní části jsou horní a dolní. Horní sepněte sponou a dolní rozdělte ještě na pravou, levou a střední. Můžete i všechny vlasy na vrcholu hlavy sepnout do culíku a postupně je uvolňovat, jak budete přidávat další clip-iny. Začněte s rozdělováním u levého spánku a pokračujte v přímé linii po zadní části hlavy k pravému.

Vlasy rozčešte - Pokud jsou velmi jemné nebo rovné, rozčešte je podél spodní části hřebenem s drobnými zuby. Nejprve učešte cca 2,5 cm pramene ve střední části a poté stejnou délkou po obou stranách těsně nad ušima. Clip-iny tak budou držet pevněji.

dlouhé vlasy

Nasazování prvního clip-inu

Sada clip-inů se skládá z pásů šířky 21 cm a 15 cm, které se připínají na spodní část hlavy, 9 a 5 cm, které se nasazují na bocích. Aplikují se od spodní části hlavy směrem k horní.
Nejprve nasaďte 15 cm (středně široký) pás na nejspodnější část. Opatrně otevřete sponky a první připněte těsně vedle levého nebo pravého ucha. Napněte pás a připevněte druhou sponku. Znovu napněte zbylou část pásu a připněte poslední sponku těsně vedle druhého ucha.

Aplikace dalších clip-inů

Pomocí prstů nebo hřebene rozpusťte další část vlasů na již připevněný pás. Zbytek vlasů (horní) opět sepněte sponkou na vlasy nebo dejte do culíku. Vezměte nejširší pás (21 cm) se čtyřmi sponami a opět postupně připínejte stejně jako u prvního clip-inu. Po nasazení pokračujte stejně jako předtím s bočními pásy (nejprve ten široký 9 cm se dvěma sponkami a pak 5 cm s jednou). Rozpusťte dostatečnou část vlasů nad uchem. Boční pásy se připínají podél nejvýše připevněného pásu ze zadní části na pravé i levé straně.

Co udělat po nasazení?

Pokud vám ještě zbyly pásy, můžete je aplikovat tam, kam je ještě potřeba. Zkontrolujte, jestli všechny clip-iny dobře drží a důkladně je pročešte, aby co nejlépe splynuly s vašimi vlastními vlasy. Vrchní část vlasů můžete natupírovat a přelakovat, aby nebyly vidět spoje nebo clip-iny sestříhat na požadovanou délku. Ideální je třeba tzv. postupka.

Jak clip-iny sundat?

Před spaním clip-iny sundávejte. Je to jednoduché, opět horní část vlasů sepněte sponou na vlasy a sponky clip-inů postupně rozepínejte, pásy sklouznou dolů. Rozhodně je netahejte dolů násilím, abyste je nepoškodila a spolu s nimi i vlastní vlasy.

Prodlužování vlasů keratinem

Pokud si chcete nechat prodloužit vlásky u odborníků, máte na výběr z několika dalších možností. Mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější patří prodlužování keratinem za tepla. Na spodek každého pramene se aplikuje keratinová hmota, malý čtvereček, který se roztaví do tekutého stavu speciálními kleštičkami. Spoje jsou pak takřka neviditelné a vlastní vlasy volně dýchají. Tato metoda vydrží 2 – 3 měsíce, poté je třeba prodloužené prameny posunout a spoje obnovit.
Při prodlužování keratinem za studena se místo tepelných kleštiček používá ultrazvukové záření, což je ještě šetrnější.

Další metody prodlužování vlasů

Obměnou keratinové metody jsou např. Bond Plus nebo Bellargo, používající malé plastové trubičky, Micro- a Nanoring, kdy se používá speciální navlékátko a kroužky, weaving (weave on), chemická metoda nalepení vlasů nebo přímo našívání vlasových tresů – šetrný, ale velmi pracný, náročný a tím pádem také drahý způsob. Za revoluční jsou teď považovány tzv. PU a MiniTape pásky.

Prodlužujete si doma vlasy? Dáváte přednost syntetickým clip-inům nebo těm z pravých vlasů? Zkusila jste i některou z na konci uvedených metod?Názory k článku


Dobrý den,
mám za sebou 8 měsíční chemoterapií a teď mám 14 ozářku (mám jich mít 33),nemám vlasy vypadli,potřebuji radu ,nejrychlejší přípravek na růst vlasů,,,děkuji s pozdravem Margit
Margit, 15. května 2014

Dobrý den
Když máte ještě před sebou hodně ozářek tak nejlepší je zatím paruka.Myslím,že by jste měla mít nárok nechat jí napsat od lékaře.Ale nevím jak to chodí.Musela by jste se zeptat na to.
Je zbytečné platit za nějaký přípravek a vyhazovat tak peníze.

Lenka jitřenka, 28. července 2014

Napište, co si o tom myslíte