BudKocka.cz logo

Kamenec pomáhá proti pocení i po holení

Zdraví Rady Veronika 18. dubna 2013
kamenec

Kamenec (síran hlinitodraselný) je přírodní krystal, který má velkém spektrum použití. Kamenec není žádnou novinkou, používali jej už naši dědové a pradědové při poranění při holení, ale je možné jej využít i při štípnutí hmyzem, při pocení, popálením sluncem atp.

Na co se kamenec používá?

Výhody kamence

Jak se používá kamenec proti pocení?

Kamenec je účinný bojovník proti pocení. Používá se tak jako deodorant nebo antiperspirant. Kamenec nebo pokožku trošku navlhčete a několikrát jím přejeďte. Kamenec rychle zaschne. Na rozdíl od antiperspirantů jej můžete aplikovat hned po oholení, pokožku totiž nedráždí. Pot přípravek neutralizuje a jen trošku omezuje. Výhodou je, že nevytváří na oblečení fleky, dlouho vydrží a funguje taktéž při sportování.

kamenec proti pocení i při holení

Pokud se vám výrazně potí chodidla, tak i na ně můžete použít kamenec. Pravidelně si je po koupeli jím přejíždějte nebo použijte kamenec v prášku.
Ovšem tak jak to bývá, nemusí fungovat na každého.

Kamenec po holení

Pokud se během holení poraníte, sáhněte po kamenci. Místo si několikrát přejeďte vlhkým kamencem. Kůže se brzy zacelí.
V případě, že se holíte klasickým strojkem, tak si pokožku můžete zjemnit právě pohyby vlhkým kamencem po tváři. Pleť vás přestane svědět či pálit.
Pokud se holíte elektrickým strojkem, kůži si můžete také vlhkým kamencem zjemnit. Pokožka po oholení bude vypadat mnohem lépe.

Kde ho koupíte a za kolik?

Kamenec koupíte v některých drogeriích (často se nachází u potřeb na holení) nebo v internetových obchodech. Pokud ho nenajdete, zeptejte se. Jedna kostka kamence od českého výrobce Důbrava stojí cca 200 Kč a vydrží vám strašně dlouho (říká se, že i roky).

Dále můžete koupit rovněž sprej s kamencem nebo deodorant, ten se prodává v obchodech s ekologickou drogerii nebo kamencový prášek.

Máte s kamencem zkušenosti? Funguje vám?

Názory k článku


Kamenec? nedám na něj dopusti!!
Používám ho už několik let, a to, jak jsem zapáchal při používání antiperspirantů, o flecích na prádle a svědění nemluvě, už je dávno minulostí. Pod paží se samozřejmě potím dál, ale odporný cibulový zápach je tentam. Jo a nevyholuji se. Pot se drží v ochlupení a když je ho tam moc a jsem mimo domov, stačí někde na toaletě namočit ubrousek, pot otřít, znovu navlhčeným kamencem podpaží přetřít a znovu mám jistotu, že nezapáchám a nijak mě to společensky nedeprimuje jako dřív!!
Takže, doporučuji zkusit! U mně to funguje!!
Pepan, 29. července 2013

Kamenec je to to nejlepší co jsem kdy vyzkoušel: Kamenec - kostka 90g se dá vygooglit za 73 Kč a vydrží roky, bez ztráty účinku. Nesmí Vám ovšem upadnout na dlaždičky, potom se snadno rozbije na spoustu kousků. Příklad: Cesta letadlem Praha - Jamaika Montego Bay, dlouhé čekání na letišti na odbavení, odtud autobusem do Negril
Hotel: Merrils Beach Resort. Celá doba cesty byla z domova asi 27 hodin a v pohodě - bez jakéhokoliv zápachu z podpaží. Partnerka s velmi jemným čichem si pochvalovala. Její antiperspirant přes opakovanou aplikaci na toaletě zdaleka tak dobře nefungoval.
Davy, 6. července 2014

Kamenec se mi osvědčil jako desinfekce a utišení bolesti při štípnutí vosou, nebo komárem.
Jako antiperspirant je fakt boží, pot je neutralizován do té míry, že není cítit zápach
a pocení se po nějaké době pravidelného užívání kamence rovněž zmenšilo.
Dalším hodně dobrým účinkem kamence je okamžitá úleva při popálení na slunci, místa( záda, nebo krk) se navlhčí vodou a potřou kamencem. Během pár minut se dostavuje úleva a pálení skoro přestává.
Robin, 5. srpna 2014

Též ho používám jako antiperspirant a funguje.
Lenka, 6. července 2016

Kamenec používám asi 65 roků od doby kdy jsem se začal holit. Mohu potvrdit, že výše popsané účinky jsou účinné. V současnosti používaný krystal dochází a nemohu jej v Praze zakoupit. Můžete mi sdělit adresu prodejny v Praze?
Václav, 1. února 2017

Prodávají ho v drogerii DM, v Praze jich je hodně.
Jitka, 2. února 2017

Napište, co si o tom myslíte