BudKocka.cz logo

Zdravý Shake obsahuje cenné colostrum

Zdraví Rady Soňa 31. května 2018
colostrum shake

V dnešní době není moc času nazbyt. Ráno začneme tím, že do sebe něco nasoukáme a pak rychle spěcháme do práce. Všude samý stres, žádné pořádně jídlo, žádná relaxace a do toho ještě jdeme cvičit. Za takový životní styl nám tělo určitě moc nepoděkuje, ale my bychom mu mohli alespoň trochu pomoci.

Na stránce www.colostrumshake.cz prodávají speciální přípravek Colostrum Shake neboli Zdravý Shake, který spojuje unikátní Shake a colostrum. Pomáhá k lepšímu fungování organismu, podporuje imunitu, je vhodný při hubnutí, zlepšuje výkon při cvičení a dokáže vyřešit problém našeho uspěchaného života tím, co všechno obsahuje.

Co je Colostrum Shake?

Colostrum Shake (Zdravý Shake) je unikátní nápoj, který je připraven podle vyvážené receptury. Najdeme v něm plno cenných látek, vitamíny, minerály, proteiny, prebiotika, aminokyseliny a colostrum. Za sladkou chuť může sukralóza. Colostrum Shake nemá žádné škodlivé látky a hodí se ke snídani nebo svačině.

Nachází se v něm vitamín C, E, D a vitamíny skupiny B, z minerálních látek to je draslík, hořčík, fosfor a sodík. Výhodou je, že Colostrum Shake je nízkokalorický a přitom lahodný.

Existují dva druhy Shaku s colostrem George, který je vhodný pro ty, kteří sází na pevné zdraví a potom Sport, který obsahuje více bílkovin a je vhodný sportovce. Výhodou je, že se jedná o český výrobek.

shake

Jaký má Colostrum Shake vliv na zdraví?

Jak připravit Colostrum Shake?

Do shakeru vložte 10 g prášku, přilijte 200 ml mléka a poté pořádně rozmixujte nebo protřepejte. Vznikne z něj sladký nápoj, který svou konzistencí připomíná smoothie.
Dále si můžete Shake podle libosti vylepšit, můžete do nápoje přidat další suroviny, třeba se tam hodí káva, kakao, ovoce, ořechy, různé příchutě, jogurt, smetana atd. Vaší představivosti a hlavně chuti se meze nekladou.

colostrum shake koktejl

Příchutě na ochucení

Co je Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je tekutina, kterou vyrábí mléčné žlázy pár hodin po porodu. Colostrum obsahuje biologicky aktivní látky, jež jsou pro novorozené savce velmi důležité. Kravské a kozí colostrum obsahuje dokonce až 40x více živin než lidské. Obsahuje imunoglobuliny, vitamíny, minerální látky, aminokyseliny, cytokininy, antimikrobiální látky atd.

I když je colostrum tekuté, tak se pro Colostrum Shake zpracovává velmi šetrně a usuší se mrazem (lyofilizace). Tímto způsobem si zachovává co nejvíce živin, které pak můžete právě vy přijmout v lahodném koktejlu.

Kdy konzumovat Colostrum Shake?

Nejlepší je vzít si jednu porci ráno na snídani nebo na dopolední svačinu. Dodá tělu dostatek energie, kterou po dlouhé noci naše tělo potřebuje. Není vhodné ho pít večer, protože by tělu dodalo až moc energie a vy byste pak chtěli jít spát.

zdravý shake

Klady a zápory

Co obsahuje Colostrum Shake?

Složení přípravku Colostrum Shake George a Sport se nepatrně liší a my se podíváme na složení varianty George, ve kterém se nachází sušené mléko, xanthan, syrovátka, maltodextrin, aroma, inulin, colostrum, jodid draselný, sukralóza, vitamíny skupiny B, beta-karoten

Vitamíny

Zdravý Shake obsahuje 11 důležitých vitamínů. Jedná se o vitamín C, E, D a vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro správnou činnost těla. Přispívají ke správné funkci imunity, chrání před volnými radikály a podporují činnost mozku.

Jód

Jód je důležitý pro správnou činnost štítné žlázy a stará se také o funkci metabolismu.

Syrovátka

Syrovátka je nízkokalorická látka, která vzniká při srážení mléka jako druhotný produkt, který se může chlubit obsahem minerálů a vitamínů. Rovněž má vliv na metabolismus, pomáhá při hubnutí, podporuje trávení a pozitivně působí na střevní mikroflóru.

Vláknina

Přípravek obsahuje rozpustnou vlákninu (inulin), který vzniká z čekanky a štěpí se v tlustém střevě. Inulin má prebiotické účinky, je nasládlý a obsahuje málo kalorií.

Colostrum

Colostrum je první mléko, které obsahuje mnoho biologicky aktivních látek. V tomto případě se jedná colostrum krav, které podporuje imunitu, doplňuje energii a má vliv na řadu nemocí. Kravské colostrum je až 40x bohatší na cenné látky než to lidské. A to vzniká z důvodu, že plod je vyživován z placenty a u krav až z colostra.

Maltodextrin

Tato látka je zdrojem energie a má příjemnou sladkou chuť.

Beta-karoten

Známý také je provitamín A je karotenoid. Jedná se o přírodní barvivo a významný antioxidant.

Sušené mléko

Dodává Shaku lepší chuť.

Sukralóza

Sukralóza neboli Splenda je nízkokalorické sladidlo, které osladí Colostrum Shake.

Xanthan

Vyrábí se z řepného cukru a jedná o zahušťovadlo, které tvoří pěnu v koktejlu.

Varianta Sport má ve složení syrovátkový izolát, xanthan, hydrolyzovaný kolagen, aroma, vlákninu, odtučněný kakaový prášek, barvivo karamel, colostrum, jód, sukralózu, vitamíny, kyselinu askorbovou, beta-karoten
Oproti variantě George je zde následující látka:

Znáte Růžový kolagen?

Syrovátkový izolát

Protein ze syrovátky je považován za velmi kvalitní, obsahuje více aminokyselin, méně laktózy a tuku. Kvalitní protein oceníte právě během cvičení.

Výživové hodnoty

Colostrum Shake George

Energetická hodnota na 100 g: 1 134 kJ (270 kcal), bílkoviny 19,14 g, sacharidy 46,24 g, tuky 0,94 g, vláknina 4 g
Energetická hodnota na 1 porci (10 g): 113,4 kJ (27 kcal), bílkoviny: 1,9 g, sacharidy: 4,6 g, tuky: 0,1 g, vláknina: 0,4 g

zdravé colostrum

Colostrum Shake Sport

Energetická hodnota na 100 g: 1 168,6 kJ (278 kcal), bílkoviny 66 g, sacharidy 2,3 g, tuky 0,23 g
Energetická hodnota na 1 porci (10 g): 116,9 kJ (28 kcal), bílkoviny: 6,6 g, sacharidy: 0,23 g, tuky: 0,23 g

Pro koho je Colostrum Shake určen?

Tento nápoj může pít kdokoliv až na pár výjimek. Těhotné a kojící ženy jej mohou užívat po konzultaci s lékařem, to stejné se vás týká, pokud trpíte nějakou závažnou nemocí. Rovněž Shake není vhodný pro děti do tří let.

Recenze a zkušenosti se Shakem s colestrem jsou velmi pozitivní. Nápoj většinou zákazníkům chutná a dodává energii. Však i vy můžete napsat svůj názor či zkušenost do diskuze.

Kde ho koupíte?

Shake s colostrem je k dostání v oficiálním shopu. Ceny jsou zde velmi nízké a cena za 1 porci Colostrum Shake je zhruba od 15 Kč.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte