BudKocka.cz logo

Bolestivou menstruaci můžete zmírnit

Zdraví Rady Menstruace Monika 2. října 2013
bolest při menstruaci

Menstruace nás doprovází každý měsíc až na výjimku v podobě těhotenství nebo cíleně při delším braní hormonální antikoncepce (což ale není nejzdravější). Někdy se ale jedná o pěkně bolestivých pár dní. Menstruace trvá 3 - 6 dnů a první 2 - 3 dny vás mohou takřka vyřadit z provozu a aby toho nebylo málo, některým bolesti přicházejí již před začátkem menstruace.

Proč menstruace bolí?

Menstruační krev odcházející z dělohy, protože nebylo oplodněno vajíčko, při této činnosti naráží na otvor čípku, který se v periodě trochu hormony rozšíří a to může způsobit danou bolest. Po porodu se tudíž bolest zmenšuje.

Jak menstruaci zmírnit přírodními metodami?

Existuje několik babských rad, které by vám mohly pomoct menstruaci zmírnit. Rozhodně je lepší je vyzkoušet než rovnou sahat po ibuprofenu nebo Algifenu.

Čaj z majoránky

Sušenou majoránku (1 PL) dáme do hrníčku a zalijeme vroucí vodou. Necháme patnáct minut louhovat, scedíme a poté horký čaj vypijeme. Po pár minutách bolesti ustoupí.

Lněná semínka

Lněný olej nebo lněná semínka mají uvolňují účinky. Dejte si na snídani před počátkem i během periody lžíci oleje nebo namočte dvě lžíce semínek do vody a nechejte ve vodě alespoň 8 hodin. Následně semínka i se slizkou hmotou.

Vitamín C mírní

Na slabší i méně bolestivou menstruaci je vhodný vitamín C, který koupíte v lékárně v tabletách. Jezte ho pravidelně před i během menstruace, která bude díky němu slabější a méně bolestivá.

Máte již doma menstruační kalíšek? Znáte výhody tohoto kalíšku?

Hořčík uvolňuje

Ať se rozhodnete užívat šumivé nebo klasické tablety hořčíku, začněte pár dní před plánovanou periodou. Hořčík brání křečím, což může být účinná pomoc i tady.

Víno vždy pomáhá

Jak moc dobře všechny víme, víno má mnoho zajímavých účinků. Pokud ho chcete vyzkoušet na bolest při menstruaci, dejte si dvě deci kvalitního červeného vína.

Vlezte pod peřinu

Teplo je též na bolest účinné a nejjednodušším řešením je zalehnout do postele na pár hodin a přikrýt se.

Znáte nějakou radu, která pomůže na bolest při menstruaci?Názory k článku


me vzdy pomaha tepla voda do flasky a polozit na bricho ucinek?cca 5-7minut.
Kristyna23, 14. dubna 2014

Děkuju zkusím ten čaj z majoránky
Markét, 1. února 2019

Víno nemohu,mám vyzkoušeno,že potom více krvácím.Ale ty semínka a majoránku vyzkouším.Děkuji
Lenka, 11. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte