BudKocka.cz logo

Jdou vážnější problémy ve vztahu vyřešit nebo se jedná o známky konce?

Vztahy Problémy Lucie 10. října 2013
problémy ve vztahu

Všechno to krásné, co jste prožívala s přítelem či manželem, je téměř pryč. Moc dobře víte, že už to není jako na začátku, ale nejste si pořádně jistá, jestli se jedná o končící vztah nebo ne. U každého páru vypadá blížící se konec jinak, ale můžete se podívat na signály, které o tom dopředu mohou informovat. Platí téměř na každého, ale pořád je možné s nimi něco udělat a neukončit krásný vztah.

Menší chuť na styk

Z počáteční velmi časté frekvence pohlavního styku se u vás po pár měsících ustálila na nějakém čísle za týden. Tento posun je naprosto normální. Poslední dobou je ale frekvence velmi nízká a chuť je někde na bodu mrazu? Děje se to z důvodů, že není čas nebo jste v nějaké velké stresové situaci, kvůli nemoci nebo prostě není chuť? Pokud není chuť na styk dlouhodobě, tak se nejedná o normální stav a možná něco znamená.

Snažíte se být málo doma

Nechcete být již tak často doma a to zrovna ve chvíli, kdy je i partner doma. Našla jste si zálibu v novém cvičení, vyměňujete si směny a shodou náhod je to v tu dobu, kdy je zrovna i partner doma. Prostě ho nechcete vidět nebo alespoň velmi málo.

Hádky snad kvůli všemu

Běžně jste se občas hádali kvůli větším věcem, ale teď se hádáte prakticky kvůli každé prkotině (např. nevynesený koš, noviny na podlaze, zvednuté záchodové prkénko,...). Snažíte se vyvolat střet, aby si vás partner trošku všiml a přitom vy ho můžete trošku sprdnout.

Špatná komunikace

Dlouhé hodiny štěbetání jsou dávno pryč a nyní vaše rozhovory se omezily jen na nejnutnější věci. Často jedná jen o strohé věty, odsekávání nebo jen nezájem o to vést rozhovor o tématech, co dřív.

Vadí vám na něm vše

Dříve jste pokládala partnera za pana dokonalého, věděla jste sice, že pár chyb má, ale neřešila jste to. Teď vám na něm vadí snad všechno - způsob, jakým jí, jak se obléká, jak se směje, jak spí, jak chodí, atd. Prostě cokoliv. Asi jste celkově s ním nespokojená.

Jak z toho ven?

Nejlepším řešením kupodivu není rozchod nebo dokonce rozvod, ale měla byste najít příčinu a tu pak řešit. Proto je nutné komunikovat, v klidu si všechno vyříkat a také společně se domluvit na postupu.

Co tak si udělat krásný večer s dobrou večeří a skvělou atmosférou? Zajet někam na výlet nebo si zajít na procházku? Možná to pomůže a vy tak můžete zachránit svůj vztah.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte