BudKocka.cz logo

Vztah na dálku - má smysl?

Vztahy Láska Volný čas Markéta 5. října 2012
vztah na dálku

Možná se to stalo i vám. Občas se do sebe zamilují lidé, kteří každý bydlí na druhém konci republiky (nebo dokonce světa), někdy musí jeden z páru odjet pracovně do zahraničí nebo chce v zahraničí studovat. Co s tím?

Říká se, že pravou lásku nic nerozdělí, ani vzdálenost, ale oba zúčastnění musí umět dělat kompromisy. Výčitky jsou k ničemu a vztah naopak mohou zničit. Najděte pochopení pro to, když váš partner dostal dobrou práci v cizině, má možnost zahraničního studijního programu nebo se zatím nemůžete k sobě přestěhovat.

Stojí váš vztah opravdu za to?

Zamyslete se ale nad tím, jestli je ten druhý opravdu tím pravým, jestli (až na vzdálenost, která vás dělí) se ve vztahu s ním cítíte spokojení a šťastní a zda si s ním umíte představit společnou budoucnost. Máte o něčem z toho velké pochybnosti? Pak je lepší nelámat nic přes koleno.

Stůjte si za ním

Cítíte-li, že ano, že váš vztah za překonání vzdálenosti stojí, tak naštěstí žijeme v době, kdy je každodenní komunikace díky internetu úplně jednoduchá. Už nám nehrozí stejné situace jako milencům v dávných písničkách o vojáčcích, kteří byli sedm let na vojně a sem tam mohli své milé akorát napsat dopis. Komunikační programy, sociální sítě, webkamery, telefonování přes internet zdarma, nic z toho není problém.

S internetem lze všechno

Máte-li oba soukromí, můžete si i přes webkameru udělat příjemný, či přímo odvážný večer. Posílejte si fotky – klidně i lechtivé. Pište si o svých každodenních zážitcích a zajímejte se. A pokud je to alespoň trochu možné, co nejčastěji se navštěvujte. I z toho, jaký má ten druhý zájem se navštěvovat, poznáte, zda to myslí do budoucna vážně.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte