BudKocka.cz logo

O čem se bavit a nebavit na prvním rande?

Vztahy Láska Lucie 28. června 2021
první rande o čem se bavit

Čeká vás první rande s novým objevem a už teď se bojíte, o čem se bavit a o čem mluvit? Chcete na něj udělat ten nejlepší dojem, hezky se obléknete a učešete, ale slova jsou ta nejdůležitější. O čem se bavit? Nechat to vše na něm? Mlčet? Jakým tématům se vyhnout a kterým se naopak věnovat?

Každé první rande je jiné. Jinak se chovají lidé, kterým je přes dvacet, třicet nebo padesát. Proto byste měla brát v potaz to, co o něm již víte a co o něm chcete vědět.

☑️ O čem se na prvním rande nemluví?

Některá témata na prvním rande nejsou ke konverzaci vhodná, proto se jim vyhněte. Asi každý ví, že je nevhodné ptát se na peníze, bývalé partnery, politiku, zdraví nebo náboženství. Jakým tématům se vyhnout a o čem se nebavit?

☑️ O čem se naopak bavit?

Seznam nevhodných témat je dlouhý, ale těch vhodných je ještě delší. Vždy záleží na tom, za jakých okolností jste se seznámili, co vás spojilo nebo jestli to bylo rande jen tak. Rozpětí témat je široké a vždy si můžete něco najít, čím se zabavíte a čím uděláte dojem.

první rande konverzace

✅ Cestování

Určitě ráda cestujete a co on? Zeptejte se, jestli někam rád jezdí? Zda má rád cestování po republice, nebo volí cizinu. Jestli má raději moře nebo hory? Kde všude byl a co by chtěl navštívit?

✅ Sourozenci a rodina

Nezapomeňte tak trochu vyzvědět, jak je na tom s rodiči a sourozenci. Zjistěte, kolik jich má, jak s nimi vychází, kde bydlí... Toto téma je celkem důležité, zjistíte, jaký je typ.

✅ Děti

Opatrně se zeptejte, jestli má děti. Pokud ano, zeptejte se na podrobnosti k nim (věk, jméno, jak s nimi vychází, co dělají). Opět povídání o nich mnohé o něm prozradí.

✅ Práce

Co dělá? Jakou má práci? Nemusí vám popisovat přesně všechno nebo ukazovat životopis, ale tak trochu může říct, co dělá za práci.

✅ Škola

Je ještě student? Co studuje? Jak se mu tam líbí? Pokud už má hotovou školu, rozhodně nerozebírejte něco, co studoval před mnoha lety. Ale obecně se na ni zeptejte, třeba se o ní sám rozpovídá.

✅ Jídlo a pití

Jídlo a pití je vděčné téma. Ptejte se na oblíbená jídla a pití a také na to, co nemá rád. Jestli rád vaří nebo chodí někam na jídlo.

✅ Volný čas

Zjistěte, co rád dělá ve volném čase. Chodí ven, má rád diskotéky, jezdí na kole, trampuje, hraje na hudební nástroj, opravuje dům, čte si, hraje hry, sbírá houby? Určitě se každý rád rozpovídá o tom, co ho baví.

✅ Domácí mazlíčci

Dalším z témat, která vypadají zajímavě, jsou určitě domácí mazlíčci. Má nějaké? Kočku, psa nebo něco jiného? Od toho odvíjí plno otázek.

✅ Filmy a hudba

Trapné ticho rozbijí i otázky na oblíbené filmy, hudbu nebo hry. Ptejte se, bavte a zjišťujte, jestli máte stejné oblíbence.

✅ Co má rád?

Dosud jste o něm zjistila toho tolik, ale bavili jste se i o tom, co má vlastně rád. Jsou to hry, televize, jídlo...

✅ Co plánuje s životem?

Rozhodně se nejedná o otázku jako při pohovoru, kde se vidí za deset let, ale opatrně se na něj zeptejte. Jaké jsou jeho plány, cíle, jestli je ctižádostivý nebo nechává svůj život jen tak plynout.

☑️ Nemluvte pořád

Některé ženy (i muži) pusu prostě nezavřou. Mluví, mluví a pořád mluví, jako by zapomněly, že jsou tam s někým jiným. S někým, s kým si chtějí popovídat. Dejte prostor také druhé straně, ptejte se ho, neskákejte mu pořád do řeči a poslouchejte ho. I on chce něco říct, ale když nebude mít možnost, už žádné další rande nemusí být.

☑️ Nestěžujte si a nebuďte negativní

Některé ženy se možná chtějí vyzpovídat a spletly si toho druhého za faráře nebo psychologa. Rande rozhodně není o tom, že si budete stěžovat na celý svět, že vám všichni ublížili, že všichni ostatní jsou na tom lépe a jen vy jste ta největší chudinka. Zapomeňte na to a začněte s čistým štítem. Třeba právě proto se toto rande vydaří.

☑️ Rozbijte trapné ticho

Pokud si na schůzce už nemáte, co říct a už jste debatovali o počasí i všem okolo, tak je nejlepší rande ukončit, než ho zbytečně prodlužovat. Bude to vysvobození pro vás i pro druhou stranu.

Seznam témat, která se hodí na první rande, rozhodně není konečný. U každého je to jiné. Nebavte se, o čem sama nechcete a nevyzvídejte, když vidíte, že je to pro druhou stranu nepříjemné.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte