BudKocka.cz logo

Jak vybrat originální místo pro svatbu?

Svatba Láska Veronika 2. února 2019
místo na svatbu

Svatba je pro mnohé událostí, kterou si užije jen jednou v životě. S tím souvisí i to, že byste ji měla perfektně připravit. Kromě krásné svatební kytice a šatů patří k důležitým prvkům svatebního plánování i svatební místo. Jaké místo vybrat a kde by se svatba měla konat?

O tom, co by to mělo být za místo, byste se měla rozhodnout pouze vy se svým nastávajícím. Nedejte na rady rodiny a známých, kteří budou tvrdit, že byste se měli vzít tam a tam, protože je to tam prostě lepší. Dejte se své představy, ať nelitujete, že jste si nechala vtlouct něco do hlavy jen proto, že vám to někdo říkal a doporučoval. Jeho doporučení mohou být ovlivněna dobrými, ale i špatnými úmysly.

Tipy na místo

Možná obřadní síň na radnici je už celkem nuda, tak můžete zvolit nějaké jiné zajímavé místo. Pokud vás nic nenapadá, tak vám přinášíme pár tipů. Svatba může být například na těchto místech:

Kde se vše bude konat?

Mít vše na jednom místě nebo jich mít více? To jedna z důležitých věcí, o které byste si měla předem rozhodnout a počítat s následnými kroky. Je lepší držet se klasiky s obřadem na určeném místě nebo vybrat si své? A kde mít hostinu? Někde poblíž nebo klidně i dál?

Když budete mít obřad na radnici, hostinu v restauraci, další oslavy v klubu, restauraci či ubytování, je nutné počítat s dopravou a přesunem mezi nimi. Po hostině svatební hostině nebudou moct všichni hosté řídit, proto je nutné naplánovat odvoz. Mohou být komplikovanější také další přesuny, bude to všem trvat, někteří se ztratí nebo dokonce může dojít k nehodě. Rovněž počítejte, že to navýší cenu za svatbu.

Naopak mít všechno na jednom místě může být lepší, nebude docházet k přesunům a bude vše lépe pod kontrolou. Ovšem zde si musíte rozhodnout, kde proběhne obřad. Kromě úředně stanoveného obřadního místa může svatba proběhnout prakticky kdekoliv za poplatek 1 000 Kč. Ne každá matrika (resp. oddávající a matrikářka) je ochotná vycházet vstříc, proto je někdy potřeba hledat.

Kolik lidí se tam vejde?

Ještě před samotnou rezervací místa udělejte si jasnou představu o tom, kolik svatebčanů chcete mít na svatbě. Ať pak nedojde k nepříjemnému škrtání hostů. Každé místo je omezené, proto dopředu zjistěte, jakou kapacitu má daný podnik či speciální místo. Určitě nebude pro nikoho příjemné, když polovina hostů bude postávat venku. Také nezapomeňte, že si na vás hosté budou chtít připravit různé svatební žertíky a zvyky.

Kolik za to chcete utratit?

Také je dobré udělat si včas svatební rozpočet, ať vás nepřekvapí, co všechno budete muset zaplatit. Nejen za jiné místo a datum po tisícovce, ale třeba také za místo na zámku 15 tisíc. S tím vždy počítejte a zjistěte si to, ať pak nemusíte místo měnit kvůli nedostatku financí.

TIP: Připravte nevěstě rozlučku se svobodou.

Zarezervujte si místo včas

V některých případech je nutné místo zarezervovat i rok dopředu. Nenechávejte rezervace na poslední chvíli, protože rovněž ostatní si místo chtějí zarezervovat a restaurace či klub není nafukovací. Stejně tak se nemůže rozpůlit matrikářka. Raději to všechno s předstihem domluvte a to i za cenu, že byste musela trošku ustoupit zde dne či času.

Máte tip na místo, kde by se mohla konat vaše romantická nebo originální svatba?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte