BudKocka.cz logo

Letní brigády vhodné pro studenty

Články Rady Volný čas Eliška 21. června 2013
pracuje v kanceláři

Blíží se nám konečně prázdniny a s nimi i mnoho volného času, který se dá efektivně využít na mnoho různých způsobů. Jedním z nich je pracovat, protože přivýdělek se vždycky hodí. Letní brigády jsou u studentů velmi oblíbené, protože mají dva měsíce volno a mohou tak celou dobu pracovat. Důležité je, aby si včas zajistili volnou brigádu a nehledali na poslední chvíli. Obecně brigády na červenec jsou dlouhou dobu dopředu zamluvené, ale na srpen je to s brigádami volnější, protože ti, co pracovali v červenci, si chtějí v srpnu odpočinout nebo si užít volna.

Kde hledat volné brigády?

Volnou brigádu můžete najít přes nějakou pracovní agenturu, často je zveřejňují na internetu nebo si tam prostě musíte zavolat. Záleží na agentuře. Dále je velká šance, že nějakou najdete, pokud se budete sama aktivně ptát tam, kde byste chtěla pracovat nebo by mohlo být volno. Také sledujte různé inzeráty nebo výlohy obchodů, kde se občas nachází inzerát - hledáme brigádníky. Hledejte a choďte se ptát, i když někde zrovna neberou, tak si vás zapíší a mohou vás časem kontaktovat.

Kde je všude možné pracovat?

Pracovat můžete téměř všude. Oblíbené jsou brigády v obchodech (s módou, potravinami, různými potřebami), v administrativě, na polích (sbírání ovoce, zeleniny, chmelu), na stavbě, volná místa také bývají pro asistentky, recepční, servírky,... Důležité je nesoustřeďovat se jen na jednu věc, ale dívat se i po jiných. Kluci mívají výběr práce mnohem jednodušší, protože je dost míst ve stavebnictví, skladech a na různých náročnějších místech. Zatímco pro holky jsou lepší jednodušší brigády.

Na co si dávat pozor?

Tak jako všude, tak se i v nabídkách práce a brigád nacházejí podvodníci. Rozhodně nikdy neplaťte nic za to, že dostanete práci nebo že vám někdo najde práci. Často se z takových lidí vyklubou podvodníci, kteří vám žádnou brigádu neseženou. Stejně tak se to týká vstupních školeních u nějakých pochybných firem. Prověřujte tyto firmy. Do vyhledávače google.cz dejte název firmy a zkušenosti, podvod a pod. Když naleznete, že se jedná o podvodníky, tak ruce od nich dál, ať se nenachytáte jako ostatní.

Zapomeňte na brigádu typu lepení, plnění a kompletaci obálek, při které si můžete vydělat několik tisíc za týden. Nejprve ale musíte poslat někomu peníze v obálce a on vám pošle zaručený návod, jak toho dosáhnout. A tím je dělat to stejné. Ve výsledku se jedná o podvod, nikdo vám žádnou práci nenabídne.

Emailing a vyplňování dotazníků na internetu

Na internetu občas najdete mnoho příležitostí, jak můžete doma něco vydělat. Některé jsou výdělečnější než ty druhé. Právě tyto dva zmiňované tipy jsou spíše méně výdělečné nebo nejsou vůbec výdělečné.
Emailing (klikačky) - budete číst e-maily, které dostanete, kliknete na odkaz a započítá se vám mini odměna. Pokud se nějací lidé zaregistrují pod vás, dostanete z toho provizi. Ve výsledku se ale jedná o tak malou částku, při které si na vyplacení budete šetřit měsíce nebo se daný systém zavře a vy nedostanete vůbec nic.
Vyplňování dotazníků - za vyplněný dotazník dostanete pár korun, dotazník se vám vygeneruje jednou za čas a vy si tak opět velmi dlouho spoříte na výplatu.

Musíte aktivně hledat

Nemyslete si, že vám sám někdo řekne: tam se běž zeptat, tam zrovna někoho hledají nebo tam tě chtějí... Musíte sama hledat a ptát se, volná brigáda se sama neozve. Nezapomeňte, že hodně lidí hledá brigádu, proto se musíte snažit a hlavně reagovat velmi rychle.

Našla jste si už letos letní brigádu?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte