BudKocka.cz logo

Meruňková Kofola - reklamy se Štefanem

Články Novinky Značky Monika 16. srpna 2015
fofola a tulipán

POZOR: Nové reklamy se Štefanem a panem Meflounem naleznete zde!

Všechna Štefanova videa jsou níže v článku.

Chvíli před prázdninami nás v televizi překvapily vtipné reklamy na Kofolu s podivně vypadajícím psíkem, které se brzy staly v českých a slovenských hájích velice oblíbenými. Pejsek s velkým předkusem podobající se čivavě Štefan (Ftefan), který šišlá a předvádí vtipné scény - tak se představila nová příchuť Kofoly - meruňková. A psík se stal novou tváří značky Kofola. Někteří tyto spoty milují a jiní nenávidí, ke které skupině se řadíte vy?

„Dáš si Fofolu?”

Každá reklama je charakteristická vtipnou scénkou, při které se něco stane. Vypadá to (každý ví), že za to může psík Štefan, ale ten má vždy výmluvu, proč to on nebyl a zakončí to větou: „Dáš si Fofolu?” Štefan situaci vždy vyřeší s grácií a nikdo se na něj nemůže zlobit. Reklamy jsou velice legrační a jsou založeny na situacích, které se mohou téměř běžně vyskytnout.

První set reklam se objevil měsíc před prázdninami (to se představuje příchuť meruňka), pak přišly letní reklamy bez Štefana a v srpnu se Ftefan objevil s dalšími reklamami (představuje se příchuť citrus, višeň). Nové reklamy opět nepostrádají důvtip a zajímavé provedení. Každé video je něčím originální a můžete ho zhlédnout nejen v televizi, ale i na internetu.

Šišlání není šišlání ale fofolština

Další zajímavosti, které si můžete všimnout, je ta, že Štefan šišlá. Ale nejedná se jen o nějaké šišlání, ale je to rovnou nová řeč - fofolština.
Mezi hlavní znaky patří, že se některé souhlásky jsou zaměněny za jiné. Souhlásky C, Č, S, Š, Z a Ž se nahrazují za F, někdy se nahrazují i další souhlásky jako např. K za F nebo X za KF. Existují tam i další pravidla, u kterých se něco nahrazuje a u některých něco ne. Pomocí těchto triků jednoduše přeložíte češtinu či slovenštinu do fofolštiny.

Kdo je pes Ftefan?

Šišlající pejsek Štefan opravdu existuje! Jedná se o křížence čivavy a jezevčíka, kterého jeho panička Courtney Dasher pojmenovala Tuna. Oba žijí v San Francisku a psík Tuna má 4 roky. Jeho osud ze začátku vůbec nevypadal růžově; původní majitel asi nebyl spokojen s jeho vzhledem a s tím, že není čistá rasa, tak byl v Los Angeles odhozen. Jeho současná majitelka si ho koupila na farmářských trzích, když štěněti byly asi 4 měsíce.

Už jste viděli stříbrné psí tlapky? Vypadají luxusně.

Tuna s velkým předkusem může působit na některé škaredě, na některé roztomile. Záhy se stala z psíka celebrita a to celkem jednoduše, majitelka uveřejňovala jeho fotky na Instagramu a lidé si jej zamilovali. Pes se objevuje na různých předmětech, zajímavých fotkách, reklamách a využila ho i Kofola ve svých reklamách, pojmenovala ho jako Štefana. Možná jste si ho zamilovali i vy.

Reklamní videa - Fofola

Fofola a vířivka

Štefan si užívá léto na kruhu v bazénu. Čvachtá se ve vodě, vychutnává si letní atmosféru a spokojeně za menšího ulevení si pronáší: „Léto, slunce [prd] a vířivka. Dáš si Fofolu?”

Fofola a domino

Tenisák se kutálí směrem k dominu na Mistrovství světa v dominu a Ftefan ho těsně před ním chytí do tlamy, sedne si a spokojeně zavrtí ocáskem. Jenže vrazí do domina a to začne padat a na to psík skáče a volá: „Počkej, stůj, stůj, stůj, stůj, stůj! Dáš si kofolu?”

Fofola a couvání

V červeném kabrioletu chlap parkuje autem a Štefan hlásí, zda ještě může dál couvat. Kolem letí motýl, který psa rozptýlí a auto nabourá. Při celé akci říká: „Můžeš, můžeš, ještě můžeš. [křáp] Jé. Dáš si kofolu?”

Fofola a lednice

Otevřou se dveře od lednice, vypadne a rozlije se mléko, vypadne sýr, plechovka a vtom uprostřed lednice se štanglí salámu v tlamě a špekáčkami kolem krku objeví Štefan a za padání dalších potravin objasňuje: „Zase si nechal svítit světlo v lednici. Dáš si kofolu?”

Fofola a tulipán

Na stole s vázou a tulipány leží ohlodané kosti od masa, spadne zrovna ohlodaná kost a ozve se grknutí. V tu chvíli se tulipán pohne. Poté Štefan se olízne a praví: „Věděl jsem to, ten tulipán je masožravý.”

Fofola a pup-up okno

Štefan sedí na židli a dívá se na monitor, kde má velkou fotku psí dámy Ňufky. Spokojeně mručí, pak se otočí a lekne se: „To okno vyskočilo samo. Někdo nás hacknul!”

Fofola a pizza

Na podlaze leží krabice od pizzy jen s pár kolečky salámu a kolem ní nepořádek. Pizza nikde. Vtom si Štefan olízne čumák, kde zrovna měl jedno kolečko salámu a povídá: „Zase nám donesli prázdnou krabici od pizzy, parchanti. Dáš si Kofolu?”

Fofola a moucha

Všude v pokoji je nepořádek: rozbitý talíř, vylitý hrnek, rozkousané polštáře, knihy na zemi, všude poletující peří, květiny na zemi, rozkousaný ovladač atd. a s kýchnutím Štefan vykládá: „Vletěla sem moucha a nadělala strašný bordel!”

Fofola a kost

Na exhibici je vystavena kostra mamuta a vtom přijde psík s kostí v tlamě, kterou položí na zem a vysvětluje: „Tahle kost tam byla navíc. Vážně!” Poté se kostra zhroutí a ustrašený psík pokračuje: „Dáš si Kofolu?”

Jak se videa točila?

Každého asi napadne, že bylo velmi těžké naučit psíka, aby hrál přesně dle scénáře. Pes Tuna sice měl hrát v reklamách, ale nakonec bylo rozhodnuto, že bude lepší pes Fofolák vymodelovaný. Bylo by těžké psa naučit, aby dělal přesně to, co se po něm chce. O jeho tvorbu se postaralo slovenské studio ALIEN studio a vytvořilo zajímavou práci. Žádný spot tak není natočený s živým psem, zato některé (možná všechny?) fotky na billboardech ano.

Na videa se můžete podívat nejen na českou verzi, ale i na slovenskou. Podívejte se na ně na youtube.com.

Někteří provažují tyto reklamy za vtipné a originální, jiní za trapné, ohavné a nevkusné. A co vy?Názory k článku


Štefánek je úžasný psík. Od první chvíle jsme si ho zamilovali, je krásný a miloučký. Moc by mne zajímalo kdo reklamy vymýšlí, jsou velice vtipné a legrační. Jen tak dál, je to nejlepší reklama nejen tohoto roku ale ty co jsem viděla. No nekupuji si kofolu ale fofolu.,Jarka
Jarka, 17. srpna 2015

Přesně tak je naprosto skvělý a ty reklamní spoty taky. Už se těším na další. Nejradši mám tulipán, pizzu a lednice. :)
Tereza, 17. srpna 2015

No ta voda je supeer!
Ivuš, 18. srpna 2015

Já říkám taky jsou to nejlepší reklamy člověk se alespon zasměje jen tak dále super
Anna, 18. srpna 2015

No konečně jsou reklamy k zasmání,je to moc hezké a bavíme se .Stefane,bud stále na obrazovce,jsi PRIMA!!!!!!!!!!
maja, 18. srpna 2015

Pokračujte,lepší reklamu jsem neviděla.
alušek, 19. srpna 2015

Vzala jsem reklamy na milost a dokonce si kupuji kofolu. Měly by vyjít na DVD.
Eva, 19. srpna 2015

Super....líbí se mi všechny.....jsou k zasmání.....
Naďa, 19. srpna 2015

Reklamy úplně luxusní jedna lepší než druhá jen tak dál fakt super miluju toho pejska
Marek 75, 20. srpna 2015

Moje maminka nikdy na reklamy nekoukala (je jí 77 a neslyší ) , ale na Ftefana čeká jak na večerníček !!!!!!!

Pavla, 20. srpna 2015

Štefan je úžasný a reklamy také.... jen tak dál.... jsou to reklamy kvůli kterým neodejdu od tv dokud je nevidím.... občas musím zkouknout celé reklamní spoty a nic a jsem zklamaná .... :-D
Jana, 21. srpna 2015

Jsou úžasné a mám dva malé pejsky a těm se líbí Štefan. Mám reklamy natočený a pak jim je pouštím. Jsou prostě suprové jen tak dál !!!!! ))) :-)
Anuta, 22. srpna 2015

Není lepší reklamy.
Blanka, 23. srpna 2015

Reklamy jsou super !!! Jedna lepší než druhá. Zasmál jsem se , a můj pejsek taky .
Pavel, 23. srpna 2015

Reklamy se Štefanem jsou úžasné, sledujeme je a vždy se smějeme!!! Opravdu není lepší reklamy.
Drahuš, 26. srpna 2015

Jmenuji se Tobík a píše za mne babička /já to ještě neumím-v úterý jdu poprvé do školy/ - moc se nám reklamy líbí, nejvíc fofola a vířivka.
Natočte, prosím, další!!!
Tobík z Prahy 9, 27. srpna 2015

Stefana milujeme,je to uzasne udelany
Vtipny mily
Proste super
Burtik, 27. srpna 2015

Pes Fofolák je naprosto skvělý! BUdou i další?
Čivava, 28. srpna 2015

Bezva reklama, psik je geniální
Jana, 31. srpna 2015

Jedny z nejvtipnějších reklam, jaké znám. Palec nahoru :)

Kačí, 1. září 2015

Jen vic a vic takovych sranda reklam,parada,vzdycky se rechtam,vsechny 4 palce nahoru
duda, 2. září 2015

užasne k zasmani stale si je pouštim hlavne leto,slunce.......
drapino, 5. září 2015

Je to prostě super!!!!!!
Janka, 9. září 2015

reklamy nesnáším,ale na Stefana čekám abych se zasmála.Už dlouho v televizi fofolácká reklama nebyla a proto se těším se na nové!!!!!!!
L.K, 10. září 2015

dobry
david, 12. září 2015

Nic lepšího jsem nezhlédl super reklamy .
Míra z Brna, 13. září 2015

Poustim si je pro zasmani,opravdu se ty reklamy povedly,nefandim tem co spoty zakazali.nemaji smysl pro humor a nadsazku,fuj
duda, 14. září 2015

Také se s přítelem stále dokola díváme na Stefana. Vyhrává u nás léto, slunce atd.
Jsou ale vtipné všechny, škoda že léto končí a další asi nebudou.

jaja, 19. září 2015

Miluju vsechny
Hela, 20. září 2015

no já reklamy přímo nesnáším ale toto je super, jen tak dál fofoláku , lepší reklamu jsem neviděla, fakt na zasmání.
marcela, 21. září 2015

moc pěkně propracované a vtipné konečně reklama při které se nenudím a nečekám až bude konec.

dedek, 21. září 2015

Štefánek je úžasnej :-) když ho delší dobu nevidím v tv , najdu si reklamy v počítači a hned je den veselejší...těším se na další nové ,vtipné....
Pavla, 25. září 2015

Ahoj, nemá chybu když mám těžký den a nemám chuť se bavit, tak tento pejsek mě vždy pobaví a rozněžní. Je sladký, milý průserář.
Ali, 2. října 2015

Jediná reklama, na kterou se dá koukat, pobaví, rozesmějem čekáme na další
Jahu, 8. října 2015

Bingo!!!!!! Fofoláč je suprový a dokáže rozjasnit můj každý šedý smutný den.
Doporučuji podívat se na Ftefanovu polku na youtobe - paráda.
Bertik, 11. října 2015

Víte co je zajímavé? Že tato reklama nikoho neuráží, je milá, laskavá a neokouká se. Proto netuším, proč byla stažena. Škoda. Už zase přepínám program kvůli těm ubohostem, co nám servírují.
Mozart, 22. října 2015

Léfo flnfe a fívivka DÁF FI FOFOLU?
amčus, 24. října 2015

kdy zas bude další fofoláček? Vánoce jsou přímo inspirativní pro fofoláčka,
už se nemůžeme dočkat
jarmila, 26. listopadu 2015

tyto reklamy jsou hzké a reglacní
ela, 5. prosince 2015

fofola dotoho fofolo dotoho
ekiška, 5. prosince 2015

Úžasný psík. Nejradči mám jeho polku. Zvedne mi hned blbou náladu.
Béda, 27. dubna 2016

Nejlepší reklama, konečně se těším na čas věnovaný úžasnému pejsákovi. Gratuluji tomu, kdo něco tak zábavného vymyslel a už se nemůžu dočkat nových videí.
Melanie, 9. května 2016

stefan je hezkej :D
denis, 23. května 2016

spočátku jsem vůbec nechápala,co za blbost to zas nám naservírovali.až jsem si jednou sedla k počítači,pouštěla pořád dokola a začala se řechtat....
dnes jsem milovník Ftefana a všech jeho reklamních spotů,ale nejvíc se mi líbí couvání.
no ani bilboardy nejsou k zahození
kéž by všechny nekonečné reklamy dokázaly takhle zaujat a zlidovět,pretože právě to by mělo být jejich cílem.no dokázala to jedině Kofola-pardon-Fofola
tak vážení,dáme fi fofolu????
khika, 5. června 2016

Něco tak osvěžujícího jsem dlouho neviděla. Reklama je parádní a psa bych si vzala hned domů.
Ivona, 13. července 2016

chci TOHO PSA JE TO BOMBA

LOMBOK, 21. srpna 2016

Sterašně ráda koukám na tuto reklamu.ŚKODA,že se tak často neukazuje,tak se na ni dívám na internetu a hned pookřeju.Mám doma taky pejska,ale bohužel to neni Śtefan, i když ji miluju.Má jméno Terinka.Budu se těšit na další nové reklamy.JANA
Jana, 22. srpna 2016

Reklama která vždycky potěší- velmi krásné , vtipné scénky a navrch je boží Štefanova polka- autorům patří dík, že dělají reklamu, která má šťávu a nezapomíná se na ni- to o ostatních slaboduchých reklamách se říct nedá- Štefane chtěla bych tě vidět každý den :-)
Elena, 8. listopadu 2016

Je to super! Nic lepšího už se snad nedá vymyslet. Jen tak dál!
Romana, 31. ledna 2017

Uzasna reklama, uzasny pejsek. Skoda, ze uz ji TV nedava. Ftefan je roztomily pejsek, kdyby to slo, hned bych si ho poridila domu. Ted se na ty reklamy se Ftefanem divam alespon na pocitaci.
Vera, 17. dubna 2017

Viděli jste seriál Chalupáři? Úžasná reklama na kofolu. Nevím,který je to díl,ale syn pana Sováka jde k pípě s mladinkou Hanou Maciuchovou a chce kofolu. Tohle bych tam dala,jako minulost a pak naši současnost. Nic ve zlém,ale pes se mi vůbec nelíbí.
Martík, 12. června 2017

Napište, co si o tom myslíte