BudKocka.cz logo

Zamilujte si puntíky! Jsou opět in!

Móda Oblečení Markéta 15. října 2012
puntíky a móda

Puntíky jsou jedním z nejklasičtějších, nejoblíbenějších a nestárnoucích vzorů. Rozjasní a rozveselí vše, vaše oblečení, módní doplňky, tapety, povlečení, ubrusy, přehozy i dekorace. A napadlo vás někdy, jak dlouhou historii tento stále populární vzor má?

Malá historie puntíků

Je to neuvěřitelné, ale puntíky byly v módě už v 1. polovině 19. století, kdy vznikl tehdy nový tanec – polka a na bály se nosily halenky a mašle s tímto vzorem. V angličtině se tomu dodnes říká „polka dots“.

O sto let později se puntíky proslavily znovu, tentokrát díky králi animovaných filmů Waltu Disneymu – tečkované šaty nosila kamarádka jeho slavného Mickey Mouse, Minnie Mouse. Ale nosily je i dámy na luxusních materiálech jako šifon či hedvábí.

V 50. letech se puntíky poprvé objevily v mužské módě, třeba Christiana Diora a v 60. letech se staly jedním z hlavních motivů tehdejšího slavného popartového umělce Roye Lichtensteina.

puntíkované šaty

Puntíky jsou stále oblíbené

Není divu, že jsou puntíky oblíbené už tolik let a stále se pravidelně vrací do módy (z novějších kolekcí třeba Louis Vuitton nebo Stella McCartney), na takovém vzoru se totiž nedá nic zkazit, je veselý, zábavný a hravý.

A nerozjasní jen vaše oblečení, ale i celý dům. Netroufáte-li si na novou tapetu nebo přemalování pokoje, můžete využít sady samolepicích jedno a více barevných koleček různých velikostí.

Inspirujte se přírodou, kdo má puntíky na sobě už od narození? Samozřejmě beruška. Beruškové povlečení, polštář nebo plyšák jsou roztomilým doplňkem, který si zamilují hlavně děti.

Puntíkované šaty, punčocháče i nádobí jsou velmi trendy. Jestli ještě žádné puntíkaté oblečení nebo domácí dekoraci nemáte, rozhodně tento nesmrtelný vzor zkuste!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte