BudKocka.cz logo

Kosmická (galaxy) móda je žhavý trend

Móda Oblečení Trendy Šárka 12. prosince 2012
móda

Kosmická móda nebo taky jinak galaxy móda je v poslední době žhavým trendem, který se těší celosvětové oblibě a drží se na scéně již 2 roky. Tento „vesmírný boom“ vyvolal skotský módní návrhář Christopher Kane na jedné ze svých módních přehlídek a od té doby se šíří v obchodních domech doslova rychlostí světla. Není se čemu divit. Vzor vesmíru je jednoduše nádherný a fascinující. Oblečení vypadá, jako by bylo doslova ušité z noční hvězdné oblohy. Kdo by po něčem takovém netoužil?

Pro tento styl jsou typické především tmavé barvy – od temně fialové přes kobaltovou modř až uhelně černé a kontrastní potisky, jako jsou například zářivé hvězdy nebo různobarevné mlhoviny a mračna. Módní návrháři na něm zobrazují cokoliv, co je možné spatřit na noční obloze pomocí teleskopu. Zajímá vás, kde vesmírné oblečení najdete?

Kde galaxy módu seženete?

Pochopitelně nepestřejší nabídku naleznete na internetu. Stačí jen do prohlížeče zadat správnou kombinaci slov a můžete se dívat na skvělé oblečení! Kromě názvu galaxy se můžete setkat také s označením nebula – jedná se jiné označení mlhoviny nebo mračna. V ČR existuje ještě označení vesmírné oblečení, což dokazuje, že se u nás tento trend poměrně dobře uchytil. Když tedy zadáte do vyhledávače „galaxy fashion“ nebo „vesmírné oblečení (lepší je specifikace – kalhoty, halenky, šaty apod.)“ určitě najdete to, co hledáte a budete mít z čeho vybírat. Chce to jen trochu trpělivosti.

Do běžných obchodů se bohužel zatím dostalo jen několik málo kousků a jinak nic. Narazíte na něj opravu málokdy, ačkoliv se těší stále větší a větší oblibě. Na ulicích ho uvidíte málokdy. Většina mladých dívek totiž ještě stále nemá odvahu jej nosit nebo ho nemůže sehnat. Když se ale kouknete na takový lookbook.nu uvidíte, že ve světě je tomu už dávno jinak.

Jak vyrobit galaxy oblečení doma?

Jelikož je toto oblečení přímo nadpozemsky nádherné, je nadpozemská i cena. Běžná halenka nebo šaty vás budou stát trošku více. Proto se na internetu objevila i řady DIY návodů („do it yourself“), jak si nebeské oblečení vyrobit. Pokud se vám tedy ve skříni válí spousta nevyužitých a starých kousků, které již odmítáte nosit, zkuste zadat do vyhledávače „Galaxy print DIY“ a určitě vás některý z návodů zaujme. Za pokus nic nedáte, a pokud se vám to povede, ušetříte spoustu peněz.

S čím vůbec vesmírnou módu kombinovat?

Galaktické oblečení se kombinuje poměrně snadno. Jelikož je velmi výrazné, stává se jakousi dominantou celého outfitu a vy byste měly jeho zbytek tomuto faktu podřídit. Abyste se vyhnuly přeplácanosti, je nejlepší kombinovat s jednobarevným oblečením. Všeobecně nejlepší volbou je černá, světle modrá, šedivá nebo bílá. Měly byste se snažit o to, abyste ladily. Prohlédněte si tedy pořádně váš jedinečný kousek a zaměřte se na všechny barevné odstíny, které se na něm objevují. Se všemi můžete vesmírnou halenku, kalhoty nebo legíny sladit. Držte se však pouze jedné barvy nebo dopadnete jak papoušek.

Taky vás kosmická móda zaujala? Podělte se o své tipy, kde podobné oblečení sehnat nebo jak jej vyrobit.

Foto: hm.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte