BudKocka.cz logo

Lookbook.nu - co si vzít na sebe?

Móda Oblečení Trendy Šárka 2. listopadu 2012
móda

Nevíte občas, co si vzít na sebe a potřebujete inspiraci? Myslíte si, že se oblékáte dobře a chcete se pochlubit? Pak si založte profil na stránce lookbook.nu, která je pro vás ideálním řešením. Nikdy jste o ní neslyšela a nevíte, co to je? Pak si přečtěte tento článek a jedné z nejnavštěvovanějších a nejuznávanějších mezinárodních stránek o módě.

Co je to Lookbook a jak to vlastně funguje?

Lookbook je v podstatě stránka, kam mladí (ve většině případů) uživatelé přidávají fotografie svých každodenních outfitů a navzájem se mezi sebou hodnotí. Nejlepší fotky s největším počtem HYPE (něco jako LIKE na Facebooku) se pak zobrazují na hlavní straně, tudíž je má možnost zhlédnout, co největší počet uživatelů. Celkový počet HYPE ze všech „looků“ se celkově sčítá a určuje vaši KARMU, podle které jsou řazeni uživatelé v žebříčku úspěšnosti. Karma také určuje, kolika uživatelům se vaše „looky“ zobrazí v novinkách.

Je to z toho důvodu, že je na stránce Lookbook registrováno tolik uživatelů, že je prakticky nemožné, aby všichni viděli všechno. Úspěšnost uživatelů také určuje počet SRDCÍ, která jsou udělena k jeho outfitům. Každý uživatel může udělit za den jen jedno srdce. Je to tedy asi to nejvyšší ohodnocení, co můžete získat, protože jste pro daného uživatele to nejlepší co za den viděl.

K čemu je Lookbook dobrý?

Především jako inspirace a také trochu zvýšení sebevědomí (ze začátku to není lehké, ale když dosáhnete určité karmy, HYPE pak přibývají skoro samy). Ti, kteří se o módu opravdu zajímají a chtějí vypadat dobře, navíc získají celkový přehled o tom, co se momentálně nosí po celém světě a vyvarují se některých poněkud nevkusným kombinacím a výstřelkům.

Nezapomeňte také na to, že jakmile na Lookbook nahrajete nějakou fotku, už ji nikdy z internetu neodstraníte. Ale pokud se chcete pochlubit, tak proč ne.

Tak co? Zapojíte se do tohoto programu také? Rozšiřte českou komunitu na této stránce, která je tu opravdu oproti jiným zemím poměrně zanedbatelná. Ukažte, že i my máme styl.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte