BudKocka.cz logo

Podzimní parfémy a vůně, které musíte mít!

Krása Parfémy Podzim Markéta 30. října 2012
parfémy

Každé roční období je něčím specifické. Tak jako v létě nosíte jiné oblečení než v zimě, věnujete se jiným aktivitám, některé ženy se i v závislosti na roční době jinak líčí, tak se mění i vůně. V létě jsou vhodné svěží a lehké, zatímco v zimě spíš těžší a kořenité. Nabídky parfumerií se každou sezónu obměňují a na podzim samozřejmě také přicházejí s novou nabídkou.

Čím voní podzim?

Hned se nám asi vybaví ovoce, které touto dobou, koncem léta a začátkem podzimu, dozrává - jablka, švestky, hrušky a další. Doporučují se také květinové, kořenité a orientální vůně, které zahřejí, ale zároveň mají nádech exotiky.

Mezi klasické orientální vůně patří třeba santalové a kašmírové dřevo, bergamot, pižmo, sakura nebo ambra.
Nikdy se nedá nic zkazit ovocem – kromě již zmiňovaného podzimního ovoce např. broskev, meruňka, mandarinka, pomeranč, brusinka, ostružina, malina, rybíz a mnoho dalších.

Vůně květin

Ke každému parfému patří i vůně květin, na podzim se doporučuje hlavně aroma frézie, orchideje, fialky, lilie, kosatce, růže, konvalinky, zimolezu, ibišku, pivoňky nebo slunečnice.

Nehynoucí klasikou je samozřejmě vanilka, med, jasmín či cedr, kořenitou vůni mají třeba všechny druhy pepře – černý, zelený, červený a růžový. V chladnějších měsících zahřeje i horký karamel.

Jaké parfémy si vybrat?

Co se týče konkrétních značek, především známí výrobci přicházejí každou sezónu s novou vůní, tedy např. Versace, Estée Lauder, Yves Rocher a Yves Saint Lauren, Christian Lacroix, Elizabeth Arden, Salvador Dalí, Guess, Cartier, Prada a mnoho dalších.

Proto s obměnou šatníku nezapomeňte i na obměnu parfému, výběr je velký a jistě si vyberete vůni, která bude přesně pro vás.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte