BudKocka.cz logo

Jarní, letní, podzimní a zimní typ

Krása Líčení Úprava Externí autorka 22. října 2012
Typologie barev

Každý se dáme zařadit do nějaké pomyslné škatulky. A co třeba podle ročního období?

Věda, která se tímto zabývá, se nazývá typologie. Osvědčení odborníci vám s klidem a přesností můžou sdělit, jaký typ jste zrovna vy. Nejsnazší cestou, kterou se můžete dostat k tomu, jaký jste typ dle ročního období, je si ověřit, ke kterému z nich se nejvíc přibližujete vzhledově.

Tedy jaké jsou vaše vlasy, barva pleti nebo barva očí. Každá z těchto zásad vám prozradí, kam se můžete zařadit.

Jarní typ

Jarní typ se pozná podle jednotlivých hlavních znaků. Pleť mají lidé tohoto typu spíše průsvitnou a bledou. Také ji můžete vídat narůžovělou. Pokud na tváři objevíte pihy, budou převážně zlatohnědé. Jejich vlasy obsahují méně pigmentu, takže se u nich dočkáte spíše světlých až blonďatých barev. Barva očí je také ve světlých barvách modré či zelené.

Letní typ

Letní typ je výrazný jemnou a křehkou pokožkou. Skoro až porcelánová s prosvítajícími žilkami. Některá kůže může mít i olivový nádech. Barva vlasů je středně až tmavě hnědá. Oči mají tmavý odstín. Jsou tedy spíše tmavohnědé, tmavomodré či modrozelené.

Podzimní typ

Podzimní typ se vyznačuje především pokožkou v barvě slonoviny nebo také syté zlatohnědé zabarvení. Tento typ se špatně opaluje a má zlatohnědé pihy. Vlasy tohoto typu obsahují dostatečné množství červeného a žlutého pigmentu, proto u nich můžete vídat medové až načervenalé vlasy.

Zimní typ

Zimní typ se krásně opálí do hněda. Jeho pleť je chladně olivová či průsvitně porcelánová. Barva vlasů je převážně tmavohnědá až hnědočerná. Oči mívají barvu tyrkysovou, ledově modrou, šedou, fialkovou někdy i oříškovou.

líčení

Příště se dozvíte, jak se líčit a oblékat dle daného typu!

Jaký jste typ vy?Názory k článku


super

lama, 21. dubna 2015

Napište, co si o tom myslíte