BudKocka.cz logo

Jak si vybrat správný účes?

Krása Vlasy Účesy Šárka 16. ledna 2013
účes

Je jasné, že nikomu nemůže slušet každý účes, který si umane. Výběr účesu je vždy složitý. Za chvíli z vás může být úplně jiný člověk. V případě katastrofy trvá dlouho, než vlasy dorostou do původní délky. Abyste se nepovedenému účesu vyhnula a naopak vybrala správný účes, musíte zvážit několik důležitých faktorů.

Zaprvé si musíte uvědomit, kolik času chcete svému účesu ráno věnovat. Některé účesy jsou hotové během 3-5 minut, některé vyžadují mnohem více času. Vyberte si proto takový, kvůli kterému nebude muset ráno vstávat o půlhodiny dříve, než jste zvyklá. Také byste si měla dát pozor na to, abyste si své vlasy příliš nezničila. Pokud jste od přírody kudrnatá, rovné vlasy nejsou dobrou volbou. Jejich nerovnávání vám zabere mnoho času a zničí se. Pokud toužíte po rovných vlasech, zajděte si raději ke kadeřníkovi, který vám namočí vlasy do speciálního séra, s nímž vám vlasy narovná. Počítejte ale s tím, že v salonu strávíte klidně 3 hodiny.

Hlavní faktor, na který byste se měla zaměřit, je typ obličeje. Vyvarujete se tak chybám, kterých byste mohla později litovat.

Oválný obličej

Pokud máte tento typ obličeje, máte vyhráno. Oválný obličej je totiž považován za ideál, ke kterému sedí snad všechno. Můžete si dovolit vše od krátkých sestřihů po bohaté, extravagantní účesy. Záleží jenom na to, co vám vyhovuje.
Jak poznáte, že tento typ obličeje máte? Je přibližně 1,5x delší než širší a všechny jeho části jsou přibližně stejné. To znamená, že oblast čela, partie, jež sahá po nos a zbytek obličeje, zabírá asi 1/3 celkové plochy.

Kulatý obličej

Na rozdíl od oválného typu, je tento obličej přibližně stejně široký jako dlouhý. Vyznačuje se rozšířením kolem lícních kostí a nízkým čelem. Způsobuje, že váš krk vypadá kratší, než ve skutečnosti je. Toho se musíte snažit zbavit za každou cenu. Vhodné jsou dlouhé a polodlouhé účesy, které nekončí těsně u brady a opticky vám obličej zúží. Zapomeňte na bohatou záplavu prsténkovitých kudrlin. Vlasy musí být rovné. Snažte se vlasy foukat a česat do výšky. Obličej se vám tak protáhne. Nedoporučuji nosit vyčasené culíky nebo drdoly. Kulatost se tím jen zvýrazní. Kvůli nízkému čelu byste se také vyhnout ofině. Rozhodně nevolte rovnou, která vám obličej usekne a ještě víc rozplácne. Když už, tak vrstvenou ofinu nebo pramínky, které padají do tváře.

Hranatý obličej

V tomto případě se musíte snažit obličej zakulatit a dodat mu něžnější linie. Hranatý obličej se pozná podle vysokého čela a úzké brady. Vše je přibližně stejně vysoké. Pro tento typ jsou vhodné např. stupňovité účesy se sestříhanými boky, které zasahují do obličeje a tím ho zjemňují. Rozhodně se vyhněte rovným vlasům s pěšinkou na střed. Obličej bude totiž působit ještě hranatěji. Můžete si dovolit kudrliny nebo vlny, které vám orámují obličej a zakulatí tak tváře.

Srdčitý nebo trojúhelníkovitý obličej

Máte široké čelo a úzkou bradu. Měla byste se snažit dosáhnout oválného tvaru. A to tak že zvolíte rovnou ofinu, jež vám skryje vaše vysoké čelo a účesy, které jsou bohatší kolem brady a tváří. Nejlépe vrstvené polodlouhé, které končí těsně pod bradou. Vhodným řešením také můžou být kudrliny (ne vlny). Ty rozšíří obličej opticky vždy. Jestliže toužíte po dlouhých rovných vlasech, nechte si lehce sestříhat boky, aby pramínky padaly lehce do obličeje.

Poslední věc, na kterou byste si měla dát pozor, je, jestli účes sedí k vaší postavě. Pokud jste hubená, není co řešit. Pokud jste ale trošku při těle měla byste se vyhnout krátkým účesům. Na druhou stranu, jestliže jste menšího vzrůstu, kratší účes váš udělá opticky vyšší.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte