BudKocka.cz logo

Jak se zbavit černých teček?

Krása Pleť Rady Šárka 3. prosince 2012
péče o pleť

Černé tečky. Bojuje s nimi snad každá z nás až na pár výjimek, které mají štěstí. Jsou tím nejčastějším kosmetickým a kožním problémem, který na světě existuje a pořád tu není nějaký zaručený lék. Dají se sice schovat pod slabou vrstvou make-upu, ale proč se jich nezbavit natrvalo? Bude to chtít hodně trpělivosti, ale pokud budete dodržovat několik velice jednoduchých rad, tak uvidíte, že vám černé tečky za pár týdnů z obličeje zmizí a vy už se s nimi nebude muset nikdy trápit.

Nemačkejte černé tečky!

Toto pravidlo se týká veškerých výražek ve všech částech obličeji (ne u mokvavého akné, toho byste se měly co nejrychleji zbavit). Nenechte se vyprovokovat a raději připravený papírový kapesník zahoďte do koše. To, že černé tečky vymáčknete a krátkodobě se jich tak zbavíte, vám příliš nepomůže. V lepším případě se nic nestane, v tom horším se vám ranka zanítí a vypadá to ještě hůř než předtím. Navíc špatným vymačkáváním zatlačíte ve většině případů část obsahu ještě hlouběji do pokožky a to způsobí, že i vymačkávání přestane po nějakém čase účinkovat. Další nevýhodou je, že se tímto mechanismem póry spíše rozšiřují a to vede k častějšímu ucpávání než normálně.

Zkuste čistící náplasti na nos

Existuje mnohem pohodlnější, hygieničtější a efektivnější způsob, jak se jich zbavit. Kupte si náplasti na nos, které jsou pro tuto činnost určeny. Některé ženy tvrdí, že vůbec nepomáhají, některé zase, že jich tohoto problému definitivně zbavily. Musíte být trpělivé a nečekat, že budou tečky po jedné aplikaci naprosto pryč. Jak náplasti fungují? Napaříte si obličej a podle návodu náplasti nalepíte na problematická a potřebná místa a po určitém čase (doporučuje se nalepit je na noc) je strhnete a tím uvolníte ucpané póry.

Pravidelné čištění pleti

Pravidelné čištění pleťi je opravdu základ, na který byste neměla zapomínat. Je to jakási prevence před ucpáváním pórů a následné tvorbě akné. Vyvarujte se tedy večerům, kdy jdete spát bez toho, aniž byste se odlíčila. Nejméně dvakrát denně (ráno a večer) si přečistěte obličej tonikem se stahujícími účinky, které póry uzavře. Přes den se vám do nich tak dostane méně nečistot. Mnohem lepší ale je, když si obličej očistíte alespoň 4x. Rozhodně poté, kdy se vrátíte z práce. Budete překvapené, kolik se vám za den na obličeji usadí nečistot.

Pozor na infekci

Studený ale ani teplý vzduch není pro pokožku to pravé. Na podzim a v zimě jste více náchylné k prochladnutí a velice často používáte papírové kapesníčky, které vám kůži po několika dnech nepříjemně podráždí. Tato místa byste měly pečlivě ošetřovat, dokud se úplně nezacelí. Jsou totiž velice náchylná k infekci, která dokáže být v jakémkoliv ročním období velice nepříjemná.

Maska na černé tečky

Pleťové masky jsou určené pro mnoho účelů. Tady máte tip na jednu, která vám zredukuje počet černých teček na minimum. Stačí vám:
1 dcl mléka
šťáva z limetky
Tyto dvě ingredience promíchejte a následně do nich namočte vatové tamponky. S nimi si přetřete problémové partie 2x denně a za pár dní už uvidíte výsledky.

Trápí vás černé tečky? Jak proti nim bojujete?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte