BudKocka.cz logo

Digitální trvalá vykouzlí krásné vlny

Krása Vlasy Markéta 9. srpna 2017
digitální trvalá

Digitální trvalá zatím není v České republice dostupná, ale na Západě si získává stále větší oblibu. Vykouzlí vám totiž účes, jako nosí třeba vévodkyně Kate Middleton, herečka Kristen Stewart nebo zpěvačka a módní návrhářka Victoria Beckham.

Původně tento typ úpravy vlasů pochází z Japonska (zde také patentovali název digitální, jinak kadeřníci většinou používají termín “hot”), populární je však i v Jižní Koreji nebo dokonce na Havaji.

Jaký je rozdíl mezi klasickou trvalou ondulací a digitální trvalou?

Klasická trvalá již dávno není v módě, protože připomíná nepřirozené vlny z 80. let a ničí vlasy chemií. Při digitální trvalé je tvar a textura kadeře úplně jiná. Vlasy se při ní zvlní pomocí teplých natáček nahřívaných přístrojem na kterém se teplota reguluje elektrickými termostaty. Je tak šetrnější a účes se snadněji udržuje. Při používání vhodných vlasových produktů vydrží až 4 měsíce.

Jaká je cena a doba digitální trvalé?

U nás ještě ceny neznáme, ale tam, kde se již digitální trvalá provádí, je většinou o něco dražší než klasická studená. Také čas potřebný k vytvoření je mnohdy delší, závisí i na kadeřníkovi, typu vašich vlasů a použitých přístrojích.

Jak vypadá styling digitální trvalé?

U klasické trvalé ondulace jsou vlasy nejvíce zvlněné, když jsou mokré, takže na mokré vlasy se aplikují stylingové gely nebo pěna a jak vlasy na vzduchu schnou, jsou nejvlnitější. Naopak u digitální trvalé se kadeře tvoří, když jsou vlasy suché, takže je stačí vyfénovat a upravit rukou. Styling je velmi jednoduchý a i když se v průběhu dne vlny uvolní, stačí je natočit prstem, aby byly znovu výrazné.

Jaké jsou nevýhody digitální trvalé?

Jediná potíž je v tom, že vzhledem k místu původu, je tento typ úpravy vlasů primárně určen Asiatkám, které mají vlasy většinou méně poddajné, tvrdší a je těžší je zvlnit, než je tomu u Evropanek. Ale i ty jsou spokojené.

Poprvé v Evropě představil digitální trvalou Christian B. Toth z londýnského salonu Eleven a jeho zákaznice si okamžitě vychvalovaly měkké, ležérní, přirozené a zároveň sexy vlny, které se lze pak jednoduše upravovat i doma.

Zaujal vás tento typ úpravy vlasů? Nechala byste si ho udělat až bude dostupný i v České republice?

Foto: youtube.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte