BudKocka.cz logo

Brazilská depilace cukrovou pastou odstraní vše a bezbolestně

Krása Hygiena Kosmetika Monika 20. září 2014
brazilská depilace

Pokud se chcete zbavit chloupků, máte možnost si je holit, epilovat nebo depilovat. Právě depilace patří k velmi oblíbeným způsobům, jak se jich můžete zbavit. Pokud se jedná o depilaci v intimních partiích, tak se nazývá brazilská depilace. Chcete vědět, kde a jak se provádí a kolik vás bude stát?

V dnešní době je in, když se žena holí a to nejlépe téměř všude. Samozřejmě, ne všem se holení líbí a nevyžadují jej. Ale pokud ano, tak určitě stojí za vyzkoušení právě brazilská depilace, která má mnoho výhod a hlavně vydrží celkem dlouho. Může se provádět voskem nebo cukrovou pastou, o které si povíme my.

O brazilské depilaci

Brazilská depilace se provádí převážně v intimních partiích a tříslech. Tato metoda pochází z Brazílie, kde tamní ženy mají rády minibikiny a bylo potřeba vymyslet něco, co bude efektivnější než každodenní holení holícím strojkem. A tím byla depilace cukrovou pastou. Z Brazílie se to dostalo i do Severní Ameriky a také do Evropy. Nyní si můžete nechat depilaci udělat v kosmetickém studiu na všech partiích těla nebo také i doma.

Depilace cukrovou pastou

Cukrovou pastu a depilaci znali již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii. Cukrová pasta se nyní používá k depilaci všech partií těla (od nohou, rukou, zad až po třísla nebo prsty na nohou). Hlavní výhodou této depilace je, že vydrží 3 - 5 týdnů, než začnou chloupky opět růst. Mezi další výhody patří:

Má ale i nevýhody:

Jak probíhá brazilská depilace?

Na napnuté místo se špachtlí nanese v tenké vrstvě teplá cukrová pasta, na ni se přiloží kousek látky a proti směru růstu se látka strhne. Na kůži se zatlačí dlaní a po konci procedury se nanese krém, emulze nebo voda na zklidnění. Pokud by se nestrhly všechny chloupky, je možné postup opakovat. Pokud ale budou příliš krátké (do 5 mm), tak to nepůjde a pokud příliš dlouhé bude se provádět složitě. Nejlepší je zajít do salónu, kde ji udělá kosmetička, alespoň na první proceduru.

Kolik brazílie stojí

Cena brazilské depilace se pohybuje od 300 do 1 000 Kč. Záleží na tom, jak velkou a složitou depilaci požadujete. Zda se jedná o depilaci třísel a hýždí nebo zda je tam zanechán nějaký tvar - proužek (Brazil landing strip), trojúhelník (Brazil triangl) nebo nic (Brazil Hollywood). Taktéž ve větších městech se bude jednat o dražší proceduru než v těch menších.

Depilace doma? Žádný problém!

Pokud nechcete utrácet v salónu nebo se tam nechcete předvádět, potom je nejlepší si udělat brazilku doma. Cukrovou pastu seženete v lepších drogeriích, na internetu nebo v salónech. Samotná pasta stojí od 300 Kč a někdy se prodává i v kompletní sadě, která obsahuje špachtle, látku atd. Postupujete stejně, jak se to dělá v salónu. Na internetu najdete i video (např. na google.cz). Jen nezapomeňte, že pokožka musí být umytá, nesmí být na ní nanesen krém atd. Důležité je také ošetření po proceduře. Na začátku vám vždy může pomoct přítel či manžel v oblastech, kam moc nedosáhnete. Schopnější si mohou vystačit jen se zrcadlem.

Máte zkušenosti s brazilskou depilací? Bolí vás to? Napište své dojmy do diskuze.Názory k článku


Ja mam doma cukrovou pastu na depilaci z notina co si objednavam jiz dva roky a jsem s tim moc spokojena
Lenka, 12. prosince 2016

Taky se chystam to vyzkouset, prijde mi to o hodne lepsi nez ziletky obyc
Jarka, 19. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte