BudKocka.cz logo

Cukrová pasta - recept na domácí výrobu

Recepty Krása Postupy Lucie 20. října 2014
cukrová pasta domácí

Chloupky můžeme odstranit mnoha způsoby, oblíbené je jak klasické holení strojkem (depilace), tak i vytrhávání chloupků přímo s kořenem pomocí epilátoru, vosku nebo cukrové pasty (epilace). Právě na oblíbenou epilaci cukrovou pastou se můžete blíž podívat zde a my se dnes podíváme právě na cukrovou pastu. Víte, že si ji nemusíte za drahé peníze neustále kupovat, ale i vyrobit jednoduše doma?

V obchodech a drogeriích můžete koupit cukrovou pastu za pár stovek. Jedno balení stojí tak od 300 Kč. Tato cena je poměrně vysoká na to, že moc dlouho pasta nevydrží. Vydrží tak na 3 - 5 epilací celého těla (nohy, třísla, podpaží), což je celkem málo. Když se navíc podíváte na složení pasty, zjistíte, že obsahuje cukr, vodu, aroma atd. To vás určitě napadne, že se cukrová pasta dá vyrobit i doma a nepletete se. A opravdu se dá.

Jak se cukrová pasta připravuje?

Ingredience:
350 g cukru (krupice, krystal)
60 ml šťávy z citronu
60 ml vody
Dále potřebujeme:
hrnec, kuchyňský teploměr

Postup:
1. Do hrnce nasypeme cukr, přidáme vodu a čerstvě vymačkanou šťávu z citronu (bez peciček). Promícháme. Poté dáme vařit. Občas zamícháme. Až se začne směs vařit, stáhneme na nejnižší stupeň a vaříme 10 - 12 minut. Teplota by měla být 118 - 120°C.
2. Poté necháme pomalu trošku pastu vychladnout a nalijeme do sklenice. 3. Správná barva hotové pasty je zlatá nebo tmavě žlutá, nesmí být ani moc světlá a ani moc tmavá. Pasta je takový tekutější med.

Je možné, že se vám cukrová pasta hned nepodaří, i když přesně dodržíte návod. To se může stát z důvodu, že nedodržíte úplně přesně teplotu nebo neodhadnete barvu. Časem se vám to určitě podaří. Také je vhodné na vaření pasty mít starší hrnec, kdyby se směs připálila, ať se nezničí nový hrnec.

Pokud vaříte svou první várku, použijte raději poloviční množství, kdyby se náhodou pasta nepovedla.

Pastu můžete rovnou použít na epilaci, ale je potřeba, aby nebyla moc horká. Také je možné ji schovat a použít, až budete chtít. To pastu rozehřejete ve vodní lázni a nesete na tělo špachtlí. Poté přiložíte látku a strhnete proti směru růstu (některé zdroje uvádí i ve směru růstu).

Na internetu najdete různé recepty na cukrovou pastu. Každý může mít jinou přípravu, důležité je, že daný recept funguje. Třeba tento náš je vyzkoušený a opravdu funguje.

K pastě je možné přidat i různé další látky. Hodí se tam pár kapek tee trea oleje (čajovníku), aloe vera, olivový olej, kokosový olej,... Tuto surovinu přidejte uprostřed vaření.

Levnější varianta

Jak už jsme si řekli, tak domácí pasta je velmi levná. Z obchodu pořídíte tu nejlevnější za 300 Kč/300 g a pokud byste zašla na proceduru do salónu, tak tam necháte za jednu oblast několik stovek.
Výroba domácí pasty vás vyjde na 15 Kč. Pokud pořídíte cukr a citron v akci, tak ještě méně. To už za to stojí.

Vyrábíte si domácí cukrovou pastu? Napište nám do diskuse svůj recept.Názory k článku


Dobrý den. Můžu se zeptat, jestli lze pasta použít i na epilaci rukou (myslím od loktu k zápěstí)? Předem děkuji za odpověd
Paní Novotná, 25. srpna 2015

mohu místo citronu pouzit citronku?
Radka, 19. července 2017

Napište, co si o tom myslíte