BudKocka.cz logo

Ovocná dieta na letní očistu i hubnutí

Dieta Hubnutí Iveta 18. června 2015
ovoce

V létě se můžeme těšit na velkou úrodu lahodného ovoce, tak proč toho nevyužít a nedat si jen ovoce. Pouze na několik dní. Díky tomuto stravování si dáte očistnou kúru, která vás očistí od škodlivých látek a také pomůže na menší snížení váhy. Víte, jak ovocná dieta vypadá a co se musí dodržovat?

Ovocná dieta není žádná čokoláda, protože je nutné jíst pouze ovoce a to tak platí, i když ji držíte jeden nebo více dní. Můžete ji držet jako jednodenní nebo jako vícedenní dietu, záleží jen na vás a tom, jak máte ráda ovoce. Mezi oblíbené diety patří ananasová, jahodová a melounová dieta. Pokud nechcete jíst pořád jen jeden druh ovoce, vyzkoušejte ovocnou, kde si můžete vybrat z více druhů ovoce.

Při ovocné dietě byste měla jíst 4 - 5x denně ovoce podle jídelníčku. K tomu dále nezapomeňte hodně pít - za den byste měla vypít 2 - 3 litry vody, bylinkových nebo ovocných čajů nebo neperlivé vody. Ovocná dieta se můžete držet od jednoho dne do sedmi dnů, déle byste ji už neměla držet. Nejlepší variantou je asi na 1 den a na 3 dny. Sedm dní vydrží už jen málokdo a mohl by si též uškodit.

Jídelníček na tři dny

Existuje mnoho jídelníčků právě pro ovocnou dietu, my jsme ale vybrali takové jídelníčky, které zahrnují převážně letní ovoce dostupné v našich končinách v létě. Množství ovoce je vesměs libovolné, snězte ho kolik chcete, ale ne tak, abyste po ně byla přejedená.

1. den 
Snídaně: dva banány
Svačina: dvě hrsti malin
Oběd: broskve (množství dle chuti)
Svačina: dvě hrsti borůvek
Večeře: jahodové pyré
2. den 
Snídaně: pyré z jednoho banánu a jablka
Svačina: dvě hrsti rybízu
Oběd: meruňky (množství dle chuti)
Svačina: hrozny
Večeře: kousek melounu
3. den 
Snídaně: 2 banány
Svačina: švestky
Oběd: nektarinky (množství dle chuti)
Svačina: třešně nebo višně
Večeře: směs lesního ovoce

Pokud by vám takový jídelníček nevyhovoval, změňte si jej podle toho, jak chcete nebo podle toho, které ovoce máte zrovna dostupné. Určitě není řešením konzumovat to a to ovoce hrozné chuti z dovozu za nehoráznou cenu, když se dané ovoce sklízí až za pár týdnů. Nahraďte ho jiným druhem. Nejlepší je jíst pouze čerstvé ovoce, do kterého se nebudete nutit.

Ovocná dieta a její výhody?

Jako nejlepší období pro držení ovocné diety se jeví jednoznačně léto, protože všude okolo nás je dostatek zralého sezonního ovoce. Plusem je, že vám může vyrůst na zahrádce nebo si jej koupíte na trzích nebo v obchodech za dobrou cenu. Mezi další přednosti ovocného hodování patří to, že sníte hodně ovoce a dostanete tak do těla velkou dávku potřebných vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Dále v tyto dny nebudete jíst maso a další potraviny, které jsou pro trávení náročnější. Když si dáte takový odlehčený den nebo odlehčené detoxikační dny, odpočine si i celý trávicí trakt.

Znáte také nevýhody ovocné diety?

I když se ovocná dieta tváří jako zajímavý způsob stravování, který určitě pomůže, tak opak může být pravdou. Pokud ji budete držet delší dobu, můžete se cítit bez energie a vyčerpaná. Také vám mohou chybět bílkoviny, tuky a komplexní sacharidy.
To, co shodíte, je převážně voda a při dlouhodobém držení svaly. Poté, co začnete opět normálně jíst, může se objevit jojo efekt. To znamená, že to co jste shodila, opět naberete zpět. Bez jojo efektu takové krátké diety nejsou nikdy.

Za vyzkoušení této ovocné diety nic nedáte, sníte velmi mnoho ovoce a náramně si na něm pochutnáte. Pokud nevydržíte celou dobu, vůbec nic se neděje. Po skončení diety jezte zdravě a vyhněte se hned těžkým pokrmům.

Už jste dietu s ovocem zkoušela? Pomohla vám zhubnout nebo se vám opět shozené kilogramy vrátily zpět?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte