BudKocka.cz logo

Banánová dieta prý opravdu funguje

Hubnutí Dieta Iveta 7. července 2015
banány

Obecně se má za to, že banány patří mezi velmi sladké ovoce, se kterým by se mělo při dietě zacházet velmi opatrně. Docela nedávno se avšak objevily zprávy, že banány při dietě dokonce pomáhají. Ale jen v jediném případě a to pokud budete držet banánovou dietu, která vůbec není krutá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Víte, na čem je tato tajemná banánová dieta založena?

Japonský hit neboli ranní banánová dieta se stala dietou číslo jedna před lety v Japonsku. Japonky začaly toto žluté ovoce kupovat ve velkém, protože každá z nich chtěla vyzkoušet, zda je opravdu tak účinná. Z toho se dá říct, že Japonsko zachvátila banánová dieta a to až tak moc, že se stalo z ovoce nedostatkové zboží.

Jak vypadá banánová dieta?

Asi hned každou z nás napadne, že se, tak jako je tomu u jiných diet, budou muset jíst celé dny pouze banány. Ovšem tato domněnka je lichá, protože je na rozdíl od ostatních ve stravování mnohem příjemnější.

Pravidla

Sumiko Watanabe sestavila tuto dietu, protože chtěla pomoct svému obéznímu manželovi, aby shodil. Banánová dieta měla podle ní zrychlit metabolismus a pomoct mu zhubnout. On opravdu zhubl 16 kg a z diety se stal rázem hit.

Při dodržování diety byste měla zhubnout 1 kg za týden. U někoho to může být i rychlejší. Záleží na tom, jak se stravujete a zda, jíte sladká jídla, které jsou zabijákem štíhlé linie. Jídelníček si můžete sestavit, jak chcete. Nesmíte ale zapomenout, že si máte na snídani dát banán. Porcí za den by mělo být 3 - 5.

Nutno zmínit, že Japonci nejedí tolik pečiva a chleba tak jako my. To stejné je také u tučného vepřového masa a obecně uzenin. I to má velký vliv na váhu, jestli by se i tyto potraviny měly omezit, aby byl účinek diety, co největší, se nikde neuvádí.

Banány obsahují mnoho látek, mezi které patří vitamíny (C, E, B1, B2, B6, B9), minerální látky (draslík, železo, hořčík), aminokyseliny, vláknina, serotonin a další. Díky tomu komplexu látek mají mít banány vliv na zrychlení metabolismu a podporu hubnutí.

Myslíte si, že banánová dieta funguje? Napište do diskuze svůj názor.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte