BudKocka.cz logo

Jaké jsou kokosové misky z Bali?

Zero waste Články Sára 1. října 2019
kokosové misky z Bali

Kokosový olej, kokosové mléko nebo sušený kokos má každý rád, ale málokdo se zamyslí, co se děje s kokosovými skořápkami, kterých je opravdu habaděj. Spálí se nebo se hromadí na skládkách. Co tak je ale zužitkovat a vyrobit z nich ekologické netradiční misky? A přesně takové můžete mít i vy! Víte, kde je můžete získat?

krásná miska z kokosu

Kokosové skořápky se většinou vyhazují a spalují, přitom by se daly ještě využít. Jako misky. Toho si všimli farmáři na Bali a začali je vyrábět. Přesně tak, z kokosové skořápky se dá vyrobit miska, kterou můžete použít jako klasickou misku. Perfektně se do ní hodí kaše, ovoce nebo smoothie.

krásná barevná miska z kokosu

Tato miska z kokosu krásné barvy byla vyrobena ve Vietnamu. Získáte ji v tomto e-shopu.

👍 Tyto misky koupíte levně v tomto e-shopu, kde mají obrovskou nabídku za výhodné ceny.

Jak se misky z kokosu vyrábějí?

Kokosové misky se vyrábějí z kokosových skořápek pomocí celkem složitého postupu. Nejprve se dokonale odstraní dužnina, poté se skořápka z kokosu vybrousí, vyleští a natře kokosovým olejem. Celá výroba probíhá ručně, starají se o ni farmáři z Bali. Nepoužívají se při výrobě žádné chemické látky, laky nebo lepidla. Jedná se o čistě přírodní produkt.

miska z kokosového ořechu

Jedná o spojení precizní ruční práce a přírodních skořápek z kokosu, proto je každá miska jedinečná. Má odlišnou velikost, tvar, barvu i dekor.

Proč misky z kokosu?

kokosová miska z ořechu

Co do misky dát?

Do misky můžete dát, co vás napadne. Kaše, smoothie, ovoce, ovocný salát, rýži, přílohy, semínka, ořechy atd. Zdravá strava v nich vypadá kouzelně a zaujmete na sociálních sítích - třeba müsli s jogurtem a ovocem v kokosové misce.

Na druhou stranu do nich nepatří horké pokrmy, kokosová miska by mohla popraskat, tak na to dávejte pozor.

kokosová miska z ořechu

Vyberte i z více velikostí misek

Misky z kokosového ořechu se prodávají ve více velikostech a vy si tak můžete vybrat, jak velkou misku byste doma chtěli mít. Nikdy se ale nedá přesně garantovat jejich velikost, protože každý kokos je výtvor přírody.

👍 Nejčastější je velikost M, což jsou střední misky, miska je vysoká 6 - 8 cm, její průměr je 11 - 13 cm a obsah 300 - 500 ml.
👍 Pak jsou i menší misky (velikost S) s výškou 4 - 7 cm, průměrem 8 - 10 cm a obsahem 100 - 300 ml nebo větší misky (velikost L) s výškou 7 - 9 cm, průměrem 13 - 15 cm a obsah 500 - 800 ml.

miska z kokosového ořechu

Různé variace zdobení vás nikdy nebudou nudit

V žádném případě nejsou kokosové misky nudné. Můžete si vybrat přírodní vzhled (natural), stejně jako vybroušené lesklé misky nebo misky se zdobením. Vybroušené vzory a různá zdobení vypadají na miskách senzačně. Jejich design je nadčasový.

kokos miska

Touto miskou zaujmete každého, a pokud ji kupujete jako dárek, obdarovaný bude daleko více potěšený než nějakým fádním dárkem. Navíc ji můžete využít jak na zdravý pokrm, tak i na dekoraci.

Recenze a zkušenosti

Recenze a zkušenosti s miskami jsou většinou pozitivní. Napište do diskuze i vy ty svoje.

kokosové misky zkušenosti

Kde misky z kokosu koupíte?

Kokosové misky z Bali koupíte levně v tomto e-shopu. S objednávkou vám taky přijde návod, jak se o ni starat.

Foto: zkokosu.czNázory k článku


Mističky jsou úplně super, nádherně vypadají a jídlo v nich má úplně jiný rozměr. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá taková skořápka použít.
Týna, 20. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte