BudKocka.cz logo

Účinné rady na zlepšení nálady

Životní styl Rady Problémy Monika 4. září 2013
žena se špatnou náladou

Někdy se stane, že máme kvůli něčemu nebo někomu velmi špatnou náladu, které nevíte, jak se zbavit. Co takhle ale s ní zatočit? Pokud nevíte, jak na to nebo vám to nejde podívejte se na několik tipů, které by vám mohly pomoct zbavit se uvrčené nebo smutné nálady a naopak ji zlepšit.

1. Dejte si něco dobrého

Náladu vám může zlepšit, že si dáte něco dobrého, něco, na co máte už dlouhou dobu chuť. Zajděte do cukrárny, do obchodu a tam si vyberte podle chuti nebo si to vytvořte doma. Pokud držíte dietu, tak na ni kašlete, jeden den se nic nestane, pokud ji porušíte.

2. Podívejte se na komedii

Co třeba se podívat na oblíbený film? Vyberte si ale správný žánr - vhodná je komedie nebo romantický film, rozhodně není vhodný horor nebo drama. Důležité je uvolnit se a nemít špatné myšlenky.

3. Ponořte se do čtení knížky

Možná si říkáte, že čtení knih patří do minulého století, ale tak to vůbec není. Právě čtení zajímavé knihy vám může zlepšit náladu o 100 %. Klasická papírová knížka má své kouzlo, takže běžte si pěkně sednout na sedačku daleko od počítače a ponořte se do zajímavého čtiva.

4. Zasportujte si

Cvičení je velmi dobrým způsobem, jak si zlepšit náladu. Během cvičení se uvolňují endorfiny, díky kterým se budete mnohem lépe cítit. Zajděte si zaběhat, jeďte na kole nebo na bruslích. Pokud nechcete nebo nemůžete cvičit běžte alespoň na procházku sama nebo s psím kamarádem.

5. Kupte si něco pěkného

Vyrazte na nákupy a tam si kupte něco pěkného. Můžete to být nějaký kus oblečení, kosmetika nebo klidně i rybářské potřeby. Prostě to, co máte ráda. Nemáte-li peníze na utrácení, tak třeba jen maličkost nebo se projděte jen po obchodech na obhlídku.

6. Zpříjemněte si domov

Také si můžete doma uklidit nebo něco přestěhovat. Je až s podivem, ale nepříjemné uklízení opravdu může zlepšit náladu. Při luxování si zpívejte a při úklidu vyhoďte věci, které vás už delší dobu štvou. Také drobné stěhování věcí může pomoci, neboť už máte doma vše okoukané a chce to jednou za čas změnu.

7. Odpočiňte si ve vaně

Napusťte si vanu, přidejte sůl, pěnu, olejíček a relaxujte. Ve vaně si zazpívejte nebo si pusťte oblíbenou hudbu. Zavřete oči a relaxujte.

8. Příjemně strávené chvilky s partnerem

Jednou z možností, jak spravit náladu, je i obyčejný pohlavní styk nebo mazlení. Možná tomu teď nevěříte, ale opravdu se pak budete cítit mnohem lépe. Důležité je si tento okamžik správně užít a nenutit se do něčeho, co nemáte ráda, to by vám náladu mnohem více zhoršilo.

9. Pokecejte si kamarádkou

Zajděte s kamarádkou na kávu a proberte s ní své problémy. Ona vám na oplátku může říct, co jí trápí. Když se vypovídáte, budete se cítit mnohem lépe. Co tak to také zkusit?

10. Sepište si na papír, co vás štve

Častým řešením je napsat na papír problémy, které vás tíží, stresují nebo štvou. Ty si pak pořádně rozeberte a snažte se o to, jak je napravit. Následně vyřešené problémy odškrtněte, až na papíru nic nebudete mít, tak už vás nic netíží. Pokud ale stále budete mít špatnou náladu, tak vás pořád ještě něco tíží. Zjistěte tedy, co to je.

Máte nějaký tip na zlepšení nálady?Názory k článku


Na zlepšení nálady je nejlepší kakao :)
Kiky, 2. září 2014

Někdy i hudba nebo spánken do růžova :D
Tery, 13. dubna 2018

Napište, co si o tom myslíte