BudKocka.cz logo

Jak na problémy ve vztahu?

Vztahy Problémy Rady Externí autorka 5. září 2012
problémy

Problémy známe všichni a to bez ohledu na věk. Důležité je vědět, že každý problém má i své řešení. Nezapomínejte na tuhle triviální skutečnost a naučte se správně řešit problémy. Bude se Vám to určitě hodit.

V klidu se posaďte a zapřemýšlejte, proč vlastně daný problém vznikl a z jakého důvodu si jím tolik trápíte. Snažte se přijít na jádro problému, pak se vám jej podaří lépe a rychle vyřešit.

Udělejte si seznam kladů a záporů

Pokud stojíte před nepříliš lehkým rozhodnutím, sepište plusy i mínusy, které mohou přijít s vaším rozhodnutím. Tato metoda je sice velmi jednoduchá a pro někoho zbytečná, ale přesto je účinná. Tato bilance vám pomůže rozhodnout se správně.

Vypište se

Máte plnou hlavu starostí a nevíte kudy kam? Otevřete si diář nebo deník a vyjádřete vaše obavy, starosti i trápení na papír. Když uvidíte vaše starosti černé na bílém, připadnou vám jiné, než když je řešíte „pouze“ v hlavě.

Diář nezaplňujte jen starostmi, ale i radostmi, které vám ten den vykouzlily úsměv na rtech. Pokud budete v situaci, kdy vám nebude zrovna dvakrát nejlépe, otevřete diář a začtěte se do pozitivních zpráv. Samo čtení vás povzbudí, protože zjistíte, že ve vašem životě jsou i dny plné slunce a nejen to budete také vědět, co vám dříve udělala radost a zlepšilo náladu. Neváhejte a zopakujte alespoň jednu z optimistických aktivit.

Jak na partnera

V případě, že máte problémy s partnerem a neustále se jen hádáte, zpozorněte. Takové jednání opravdu nikam nevede. V klidu si s přítelem sedněte a o všem si promluvte. Vyjasněte si, co vám vadí a ubližuje. Jasně definovaná slova řeknou muži daleko víc než pouhé naznačování. Také mu řekněte, jak moc vám na něj záleží. Těchto vyznání není nikdy dost a u řešení problémů je jich třeba dvakrát tolik.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte