BudKocka.cz logo

Funkční prádlo pro aktivní dovolenou

Životní styl Prádlo Volný čas Martina 6. dubna 2013
prádlo

Chystáte se zažít o prázdninách nějaké dobrodružství? Dáváte přednost aktivní dovolené před celodenním ležením u moře? Pak si rozhodně nezapomeňte na cesty přibalit spodní termoprádlo a funkční oblečení.

Funkční prádlo má širokou řadu skvělých vlastností, díky nimž bude vaše dovolená ještě příjemnější. Speciální materiály, z nichž je tzv. termoprádlo vyrobeno, zajišťují rychlejší odvod potu od těla a udržují vás tak déle v suchu. Dopřejte si pocit čistoty a pohodlí po dlouhou dobu i v těch nejteplejších letních dnech.

Jaké termoprádlo vybrat?

V posledních letech oblíbenost funkčního prádla vzrostla, stejně jako počet společností, které jej vyrábí. Výrobou termoprádla se tak v současnosti zabývá obrovské množství firem, proto je výběr správného zboží pro laika nesnadným úkolem.

Ať už zvolíte jakoukoliv značku, dbejte na kvalitu materiálu. Pokud si koupíte sebedražší termotriko z nepříjemné látky, stejně vám bude po další léta ležet ve skříni. Při zkoušení prádla proto klaďte důraz na váš pocit. Dalším důležitým předpokladem k vhodnému termoprádlu je skvěle padnoucí střih. Hlavním úkolem funkčního prádla je tepelná izolace – pročtěte si proto zkušenosti zákazníků a recenze vámi zvolené značky ještě před nákupem.

Pokud ještě nevlastníte žádný kousek funkčního oblečení, jako první sáhněte po spodním termoprádle, které vás bude chránit přímo na těle a vytvoří tak základ, který je důležitý pro funkčnost druhé vrstvy. Vyberte si spodní kalhotky, podprsenku či tílko z toho nejlepšího materiálu a teprve potom se poohlídněte po funkčních mikinách, kraťasech, tričkách nebo kalhotech z fleece, microfleece, softshell aj.

Přesvědčí vás množství výhod

Funkční prádlo zažilo v minulém desetiletí doslova expanzi ve světě i v České republice. Důvod je jasný – neuvěřitelné množství výhod a výborných vlastností.

Termoprádlo můžete navléknout v zimě i v létě, tepelná izolace totiž funguje oboustranně a to i v těch nejextrémnějších podmínkách. V létě vám zajistí příjemný pocit sucha a v zimě vaše tělo ochrání před chladem a vlhkem. Využijete ho opravdu k čemukoliv – k horské turistice, cyklistice, běhu, aerobiku, nebo na snowboard, a jiným. Skvělou vlastností je také rychlé schnutí, které oceníte především při dlouhých výletech se ztíženými podmínkami pro praní a sušení. Funkční prádlo je šito plochými švy tak, aby vás během sportu nijak netlačilo, zvláště pak při nošení zavazadel. Navíc je antialergické a celkově přispívá k pohodě celého organismu.

Pro maximální funkčnost po co nejdelší možnou dobu dbejte pracích pokynů. Nevýhodou termoprádla je totiž časté porušení vlákna, vytahání nebo jiná mechanická poškození. Doporučujeme také prát naruby a vyhnout se avivážím.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte