BudKocka.cz logo

Drážďany - nákupy a vánoční trhy

Životní styl Nakupování Vánoce Šárka 28. října 2012
Drážďany

Do Drážďan se nejezdí jen na památky, ale ve velkém i na nákupy. Snadno se tam dopravíte vlakem, autem nebo autobusem.

Drážďanská nákupní centra jsou díky snadné dostupnosti a příznivé cenové hladině doslova nacpané k prasknutí obyvateli České republiky, kteří zde mají možnost ušetřit poměrně dost peněz. Naši germánští sousedé jsou si tohoto faktu moc dobře vědomi a neustále rozšiřují kapacity obchodních domů, aby přitáhli ještě víc zákazníků (nejen ze severních Čech). Opravdu se ale nakupování v Drážďanech vyplatí? Nebo je to stejné a spíše proděláte na benzínu?
Přečtěte si tento článek, ve kterém naleznete několik rad, kde sehnat ty nejlepší kousky a přitom co nejvíce ušetřit.

O kolik se ceny v Německu liší od těch v ČR?

V tomto ohledu záleží opravdu na daném obchodu a momentálním kurzu eura. V obchodech jako je New Yorker nebo H&M jsou ceny přibližně stejné, ale na rozdíl od oblečení v České republice je to v Německu mnohem kvalitněji ušité a vy se tak nemusíte bát, že bude tričko za pár týdnů na vyhození. Navíc se do Německa dováží mnohem více kusů a druhů zboží, které se do ČR ani nedostane, takže si zde můžete ukořistit i něco velice zajímavého, co u nás nemá každý. Potraviny tam jsou levnější a kvalitnější.

Kdy jsou největší slevy?

Nejlepší čas na nákupy v Drážďanech je během pravidelných letních, zimních a vánočních výprodejů – začínají vždy první týden v lednu/červenci a trvají přibližně 10 dní. Během této doby si můžete koupit mnoho zajímavých a kvalitních „hadříků“ za skvělé ceny.

Jak se do Drážďan vůbec dostat, jak přitom ušetřit a kam vůbec jít?

Nejlepší volbou je vlak. Výhodný je přímý spoj z Děčína do Drážďan, který vás ve velké skupině (přibližně v 8 lidech) vyjde asi na 100 Kč. Pokud si vyberete tento spoj, pak se vydejte po hlavní nákupní zóně Prager Strasse směrem k historickému centru, kde leží mimo jiné Altmarkt Galerie. Dále na sever přes most Augustusbrücke se dostanete do Nového města s přepychovou ulicí Königstrasse. Další alternativy jsou Elbepark s Ikeou a Kaufpark, které leží už dál od středu města na předměstích.

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech jsou oblíbené nejen mezi samotnými Němci, ale i Čechy. Vánoční trhy v roce 2013 se budou konat od 27.11. do 24.12.2013 tradičně na náměstí Altmarkt. Vydejte se i vy podívat na drážďanský Štrýclmarkt plný kouzelné adventní atmosféry.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte