BudKocka.cz logo

Trápí vás migréna? Rady, jak s ní zatočit

Zdraví Rady Nemoci Externí autorka 23. ledna 2013
migréna

Trpíte pravidelně na migrény? Pak je právě tento článek tou skvělou volbou. Společně nahlédneme pod pokličku prudkým bolestem hlavy a také se dozvíte, jak jim předcházet, což je daleko účinnější řešení než je po té léčit.

Jsme krásné, chytré a zkrátka úchvatné, ale i přesto na nás ženy migrény útočí mnohem častěji než na pány tvorstva.

Skvělé tipy aneb jak zatočit s migrénou

Spánek plný harmonie

Dbejte na to, aby váš spánek byl pravidelný a trval opravdu přiměřenou dobu. Vyspávání až do oběda není pro organismus to pravé, zapomeňte také na nedostatek spánku a tvrzení, že dostatek kofeinu únavu zažehná. Snažte se spát alespoň 7 – 8 hodin denně a přes den si najděte čas na odpočinek a celkové „vypnutí“.

Zamávejte stresu na rozloučenou

Trápí vás problémy v práci a nestíháte ani domácí práce či povinnosti do školy? Hoďte se do klidu a celkově se zklidněte. Stres je hlavním z mnoha příčin, které úzce souvisí s opakovaným návratem urputné bolesti hlavy, jež trvají několik hodin či dnů.

Zamilujte si pohyb, udělá vám dobře

Přihlaste se do kurzů jógy nebo metody pilates a pozvolna pracujte na fyzické kondici. Všeho s mírou a především v rozumných dávkách. Tělo postupně navykne cvikům, tento zvyk také vylepší vaši imunitu, dýchání a posílí svaly, o kterých ani nevíte, že existují.

Dejte sbohem pravidelným diskotékám a dalším

Patříte mezi nadšené tanečnice a pařmenky? Pak vás musíme zklamat, právě hluk, cigaretový kouř a horko uvádí tělo do stresu, což snadno vyvolá migrénu. Zredukujte také pobyt na ostrém světle, který vám škodí.

Jaké máte vy tipy na to, jak se můžete zbavit migrény?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte