BudKocka.cz logo

Postinor rychlá záchrana bez předpisu

Zdraví Rady Těhotenství Monika 28. května 2013
postinor

Někdy náhody, někdy nehody mohou za to, že je nutné sáhnout po pilulce Postinor. Často za to může prasklý kondom, zapomenutí, přerušovaná soulož, co není nakonec přerušovaná nebo zapomenutí na hormonální antikoncepci. Ať je to z jakéhokoliv důvodu, pokud chcete přerušit případné početí, je nutné urychleně sáhnout po Postinoru. Není čas na přemýšlení, protože máte jen 72 hodin. Pokud jste mladá nebo dítě ještě neplánujete, tak víte, že není o čem přemýšlet.

Pilulka obsahuje látku levonorgestrel a obsahují ji Postinor-2 a Escapelle. Oba dva přípravky jsou srovnatelné nejen účinností, ale i cenově.

Jak se pilulka používá?

Pilulka Postinor 2 se musí užít nejpozději do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku, není důvod čekat do třetího dne, ale užijte ji co nejdříve. Po 12 hodinách snězte druhou pilulku. Jedná o přípravek s vysokou účinností až 79 %.

Jak Postinor působí?

Tato postkoitální antikoncepce zabraňuje, aby se z vaječníku uvolnilo vajíčko, dále aby spermie oplodnily vajíčko, pokud se již uvolnilo a také působí proti zahnízdění oplodněného vajíčka v děloze. Naopak, pokud jste již těhotná nebo tabletu užijete po delší době, fungovat nebude.

Postinor je bez předpisu

Postinor se prodává v lékárně bez předpisu. Také je nutné předložit občanský průkaz, vyplnit dotazník a bez receptu jej ale dostanou jen slečny nad 16 let. Do 16 let tabletu musí předepsat gynekolog nebo můžete zajít pro recept i na pohotovost. Cena za potratové pilulky se pohybuje kolem 600 Kč, v balení naleznete 2 pilulky. První se musí užít co nejrychleji a druhá pilulka se musí užít 12 hodin po té první. Před užitím si přečtěte příbalový leták a dodržujte rady v něm uvedené.

Postinor je nouzová pilulka

Postinor se musí brát jen v nejvyšší nouzi, neměla byste ho v žádném případě jíst jako lentilky, protože může jít o vaše zdraví. Postinor má stejně jako jiné léky nežádoucí vedlejší účinky, které byste neměla podceňovat. Může se jednat o rozhození cyklu, bolest v podbřišku, bolesti hlavy, krvácení, závrať, zvracení, průjem a další. Po průjmu nebo zvracení po třech hodinách od polknutí tablety, je nutné si vzít novou, protože by se snížila účinnost.

Pokud máte s Postinorem zkušenosti, napište v diskuzi jaké.Názory k článku


Postinor jsem tedy neměla. Večer se stala nehoda, kondom se protrhl. Hned ráno jsem si zašla k mé gynekoložce - měla jsem i štěstí že jsem k ní náhodou byla objednaná na ráno na preventivku. Ani mi postinor nepředepisovala jen zvedla telefon informovala o tom sestřičku, a ta mi pak předala kus platíčka asi se šesti (nebo osmi) pilulkami, Stálo to asi jen 200. (dle odstřihnutého platíčka to byla asi nějaká silnější antikoncepce) polovinu jsem měla sníst hned u ní dala mi na zapití vodu a zbytek jsem měla sníst po 10 hodinách. upozornění, může se vám asi po 12 hodinách udělat nevolno, pokud možno dříve nezvracejte. v noci asi po 15 hodinách jsem prozvracela zbytek noci. Bylo mi hrozně.
ali, 9. září 2015

Napište, co si o tom myslíte