BudKocka.cz logo

Kam jet na krásnou svatební cestu?

Svatba Rady Monika 12. srpna 2019
svatební cesta

Svatba není jen o výběru svatebních šatů, obřadního místa, svědků, kytice, ale také o svatební cestě, kterou byste si v žádném případě neměli nechat ujít. Plánujete, kam pojedete poté, co si řeknete ano a stanete se manželi?

Po dlouhých svatebních přípravách máte nárok odpočinout si právě na svatební cestě, která může být kdekoliv na světě. Můžete si cestu užít doma i v zahraničí, stačí si jen něco vybrat. Stejně tak nemusí být hned po svatbě, může být až za měsíc nebo kdykoliv, kdy se vám to bude hodit.

Snoubenci by měli plánovat svatební cestu dlouhou dobu dopředu, aby byli s ní spokojení. Vybírání na poslední chvíli bude spíš připomínat last minute zájezd, z kterého by nemusel být takový prožitek. V první řadě je nutné, abyste se pořádně domluvili a nevybírali jen podle ceny, ale podle toho, co oba vlastně chcete.

Chcete svatbu na netradičním místě? Podívejte se na originální místa.

Na svatební cestu do zahraničí

Do zahraničí můžete jet na svatební cestu kamkoliv, záleží, co máte rádi. Preferujete moře, hory nebo různá exotická místa? Stačí si jen vybrat z nabídky cestovních kanceláří zájezd, který promění vaši svatební cestu v pohádku.

Mezi oblíbené destinace patří například tyto:

pár na pláži

Samozřejmě můžete si vybrat jakékoliv místo, každé bude působit zajímavě pro vaši svatební cestu.

Svatební cesta v Česku

Máte-li rádi naše končiny, vyberte si místo v Česku. Je opravdu z čeho vybírat, výhodou je, že vás vyjde levněji než v zahraničí. Vybrat si můžete zájezd na horách, v nížině nebo i ve městě.

Kdo hradí svatební cestu?

Podle tradice by měli hradit svatební cestu rodiče ženicha. V dnešní době se o náklady starají většinou snoubenci, kteří zpravidla na všechny výdaje šetří. Proto rovněž cesta se odvíjí od jejich finančních možností. Kouzlo má každá, levná i drahá. Důležité je užít si ji a uvědomit si, že jste udělali velký krok.

svatební cesta na horách

Cestovat s dítětem nebo v těhotenství?

Není problém jet na svatební cestu s dítětem, nebo pokud je novomanželka těhotná. Opět je ale nutné zvážit věk dítěte nebo stav a měsíc těhotenství. Malé děti (zhruba do tří let) nemusí dobře snášet vysoké teploty a to se týká i ženy ve vyšším stupni těhotenství. Zde se pak nabízí možnost odložit svatební cestu na později.

Kam je podle vás nejlepší jet a užít si svatební noc?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte