BudKocka.cz logo

Vyberte si zimní boty 2024

Móda Boty Zima Markéta 8. prosince 2012
boty

Zima se blíží a s ní také potřeba pořídit si nejen nový šatník pro chladné dny, ale také vhodnou módní obuv, která vás zahřeje i rozzáří. Podívejme se společně, jaké budou letošní trendy.

Opět je v módě klasika i extravagance, střízlivé i nápadné barvy a vzory, pohodlné platformy nebo boty s plochou podrážkou i elegantní podpatky, takže je opravdu z čeho vybírat.

Co třeba kotníčkové boty?

Ženy, kterým jsou v zimě nepříjemné vysoké podpatky, ocení kotníčkové boty na klínovém podpatku. Hodí se ke kalhotám i sukním. Trochu extravagantnější jsou boty na vysokých klíncích, které jsou velmi pohodlné a stabilní, ale stejně jako podpatky přidávají na výšce a opticky prodlouží nohy. Boty na klínu a kotníčková obuv obvykle nejsou přezdobené a nejčastěji se vyrábějí v zemitějších barvách jako černá, šedá nebo hnědá.

Sportovkyně i v zimě

Sportovněji založené ženy mohou vybírat ze zimních bot ve stylu pohorek.
V módě samozřejmě zůstává i nestárnoucí klasika – kozačky. Letos budou „in“ hlavně westernové kozačky v jezdeckém stylu vyrobené z příjemně měkké kůže většinou v hnědých a černých odstínech.

Zimní boty s kožíškem

K zimě patří i huňaté kožešiny. Tady se však naopak trendy mění. Návrhář Karl Lagerfeld letos přišel s kolekcí umělých kožešin, avšak stejně šik a luxusních jako jsou ty pravé. Boty mohou být částečně ozdobeny kožíškem nebo mají dokonce téměř celý vnějšek ozdoben ozdoben kožešinou.

Jak správně vybrat zimní obuv?

Nehleďte jen na vzhled, ale i na další náležitosti. Zimní boty musí být kvalitní, aby vydržely celou sezónu, proto se nebojte do nich investovat. Materiál by měl být měkký a příjemný. Nezapomínejte na jeho údržbu – krém nebo impregnaci. Sportovně založené zákaznice potřebují speciálně upravený materiál, který je obzvlášť odolný vodě a chladu.
Důležité jsou protiskluzové podrážky. To platí i pro podpatky. V zimě jsou vhodnější širší podpatky nebo již zmiňované klínky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte