BudKocka.cz logo

Odstraňte časté módní hříchy

Krása Rady Trendy Externí autorka 1. února 2014
oblečení

Jaké jsou největší módní prohřešky nás žen? Pokaždé, když vidíte odvážné modely na některých ženách, začnou vám cukat koutky? Některé ženy nemají soudnost a obléknou si naprosto všechno bez ohledu nato, jak v určitém outfitu vypadají. Tu a tam může opravdu každý z nás šlápnout „vedle”, ale jednou za čas se nic nestane. Představíme vám ty největší módní přešlapy.

Móda versus postava

Mnoho žen a dívek nosí oblečení, které zkrátka neodpovídá jejich postavám. Bokové džíny, upnuté trička a mini sukně na plnoštíhlé ženě vypadá opravdu směšně a místo toho, aby se za ní každý otáčel, že jí to sluší, otáčí se za ní s vytřeštěným výrazem. Naučte se rozpoznat, co je vhodné a naopak. Pokud máte větší bříško, zapomeňte na bokovky spolu s těsným vrškem. Jediné čeho dosáhnete je, že problémové partie zvýrazníte. Raději si oblékněte jiný střih, zajímavou barvu, ale ně těsné oblečení. Porozumějte sobě i svému tělu a noste vhodné střihy.

Čím víc, tím líp

Sledujete módní trendy ostřížím zrakem a vždy se snažíte o trendy outfit? Je chvályhodné, že se zajímáte o módu, ale nic se nemá přehánět. Nesnažte se zkombinovat 3 – 4 módní novinky najednou, rozhodně nebude vypadat více in. Zaměřte se na jeden trend v jednom outfitu. Všeho moc škodí i v módě se držte výše uvedeného pravidla.

Vzory všude, kam se podíváš

Nedáte ani ránu bez kombinace oblečení se vzorem? Pokud jste fanouškem do vzorovaných modelů, volte pouze jeden kousek s potiskem. Určitě se celá nezahalte do květovaného nebo leopardího stylu. Květované legíny a blůza s květy působí opravdu zvláštně, raději si oblékněte legíny nebo blůzu, která je jednobarevná. K rozkvetlým šatům zvolte jednobarevnou kabelku i boty, ne kabelku či boty se vzory.

Čouhající spodní prádlo

Pozor na vyčuhující kalhotky či tanga z kalhot. Takový přestupek si vážně zaslouží kritiku. Módní policie by vás určitě zastavila. Spodní prádlo by mělo zůstat skryto. Výjimkou jsou některé varianty topů, kde je povinností kvalitní podprsenka.

Stejně tak to platí u podprsenek, které díky nesprávné velikosti, ukazují víc než by měly (přetékající prsa, obvod nahoře, atd.).

Módní ikony

Vyhlédla jste si módní idol, dle kterého se bezmezně řídíte? Chyba! Nekopírujte doslova hvězdný styl, pouze se inspirujte. Vytvořte si váš osobitý styl oblékání a dejte i na váš vkus. Budete se tak cítit mnohem lépe, než ve stylu, který sluší jiné ženě. Navíc nikdy nebudete vypadat přesně jako ona.

Mějte se ráda a buďte svá, ale dávejte si pozor, co nosíte, ať zbytečně neupozorňujete na své nedostatky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte