BudKocka.cz logo

Pozor na padělky! Kupujte jen originál!

Móda Značky Rady Veronika 14. června 2013
móda

Kdo by si nepřál chodit jen v oblečení světových značek? Asi mnoho žen po tom touží, ale je tu jeden problém a tím je cena. Vysoká cena je často překážkou u této koupě. Málokdo si může dovolit dát za kabelku 30 tisíc, za tričko 8 tisíc nebo za kalhoty 15 tisíc. Každý se proto snaží najít tu nejlepší cenu, protože se občas vyskytnou různé akce a slevy. Ale dávejte si pozor, ať si nakonec nepořídíte padělky, což se velmi často stává.

Padělky nejen oblečení, ale i elektroniky a doplňků najdeme snad všude. Stačí se jen podívat na ČOI, kde se často objevují padělky. Dávejte si proto pozor na padělky značkového oblečení, léků i elektroniky. Nenajdete je nejen na tržnici, ale i na internetu v různých bazarech nebo bylo i několik výskytů na slevových serverech. Nikdo se přece nechce chlubit padělkem, tak proč jej kupovat, když to stejně každý na vás pozná?

Jak poznat padělek?

Nejprve se ujistěte, kde dané oblečení nakupujete - pokud na tržnici, tak je to jasná věc, pokud někde na internetu, tak pravděpodobně také, u slevových serverů buďte ostražití a pokud v oficiálním kamenném nebo internetovém obchodě, tak by to mělo být v pořádku. Již takovou drobností si dokážete udělat představu o tom, zda se jedná nebo nejedná o padělané oblečení. Taktéž si dávejte pozor na nákupy v zahraničí u trhovců, kteří se tváří, že mají originální věci, ale jedná se taktéž o padělky - často je tomu tak v zemích severní Afriky nebo na jihu Itálie.

Nízká cena by měla vždy budit pozornost

Jste překvapená, že kabelka Louis Vuitton nebo tričko Lacoste se prodává za velmi nízkou cenu? I když si možná říkáte, že se jedná o akci nebo slevu, tak pravděpodobně se poohlížíte po padělku. Víte, že významné značky vůbec nemívají téměř žádné slevy? Z toho tedy jasně vyplývá, že zrovna na daném místě se značkový výrobek nemůže prodávat za tak málo nebo s velkou slevou. Prostě to nejde a jedná se o padělek. Nevěříte, ověřte si to!

Nevyhledávejte padělky

Pokud padělky vyhledáváte, tak je to od vás pěkně ubohé. Komu a proč se chcete chlubit? Stejně se na to dříve nebo později přijde a buď se vám někdo vysměje nebo se budete cítit trapně, když se kamarádka pochlubí opravdu originálním oblečením nebo doplňkem. Opravdu vám to za to stojí? V obchodech seženete mnoho krásné módy, kabelek či peněženek, které sice nejsou značkové (nebo se jedná o běžnou značku), ale vypadá opravdu krásně a trendy.

Jak poznáte originální zboží?

Existuje mnoho triků, jak poznáte, že se jedná o originální zboží. V reálu se na ně můžete lépe zaměřit než v případě internetového nákupu.

Podívejte se na provedení - originální kousky jsou velmi kvalitně zpracované, potisk akorát sedí, kůže je hebká na dotyk, zip vypadá pěkně, oblečení je hezky ušito, pěkně natisknuto... a takových detailů a drobností je velmi mnoho. Také často dostanete certifikát o tom, že se jedná opravdu o originál.
Stejně tak to platí i u elektroniky - všechny potisky a loga jsou na správné straně, výrobek vypadá velmi kvalitně, je pevný a těžký. V případě, že je u něj operační systém, tak se jedná o známý OS a ne nějakou čínskou napodobeninu.

Raději vždy vyhledejte originální e-shop nebo kamenný obchod, nekupujte nic na pochybných místech a už vůbec nespoléhejte na bazary, slevové servery a na produkty, které jsou až podezřele levné. Raději hledejte a ověřujte, ať vás někdo nenapálí.

Koupila jste si někdy cíleně padělek?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte