BudKocka.cz logo

Deštník je důležitý pomocník, tak na něj nezapomínejte

Móda Oblečení Doplňky Šárka 13. listopadu 2012
deštník

Deštník je v sychravém a chladném počasí pro nás nepostradatelným pomocníkem. V dnešní době ho bereme jako jistou samozřejmost, ale zkuste si představit, že by tu deštník nebyl? Ano, sice tady jsou jiné věci, které nás před kapkami deště ochrání (například pláštěnka nebo kapuce), ale vyrovnají se mu? Je deštník něčím víc než pouhou ochranou před deštěm? Například módním doplňkem, za který se nemusíme stydět a můžeme s ním zazářit?

Oblíbené deštníky

Dnešní trh nám nabízí opravdu nepřeberné množství těchto doplňků, které pomalu ale jistě odbíhají od klasiky a dostávají se tak k originálnímu designu a moderním prvkům, jako jsou neobvyklé tvary, zajímavé barevné kombinace, potisky a celková propracovanost. Například neobvyklé tvary u deštníků nejsou už vůbec něčím zvláštním. Vedle klasických a zaběhnutých kulatých tvarů, se prodávají deštníky různě vykrojené, ozdobené volánky nebo krajkou nebo například deštníky ve tvaru čtverce, srdce nebo hvězdy. Je opravdu z čeho si vybrat a to jsme ani nezmínili všemožné pestré vzory a tvary rukojetí.

Motivy na deštníku

Mezi nejčastější motivy na deštnících v dnešní době patří květiny, puntíky, srdíčka, fotografie, známé obrazy, zvířecí srst, plánek metra či stránky od novin. Ani u rukojetí výrobci s originalitou nezaháleli. Objevila se například rukojeť ve tvaru hrdla láhve, sklenice na víno, lodiček nebo ruky. Elegantnější a praktičtější jsou však rukojeti ve tvaru růže nebo drahokamu.

Jak můžete vidět, je dámský deštník zajímavým módním doplňkem, který můžete nosit ke všemu, ať už je v jakémkoliv barevném provedení. Vesměs každý deštník působí neutrálně (pokud není nějak speciálně upraven) a hodí se naprosto ke všemu. Jak je sportovnímu, tak elegantnímu oblečení. Při výběru deštníku se hlavně nebojte pestrých barev. Zapomeňte tak na černou a šedou snažte se být originální. Proč třeba nezkusit žlutou?

Máte ráda klasický nebo skládací deštník? A co říkáte na průhledný deštník?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte