BudKocka.cz logo

Přírodní barva na vlasy BIO značky Radico

Krása Vlasy Sára 21. ledna 2019
přírodní barva na vlasy

Barvíte si ráda vlasy, ale barvy plné chemie už vás štvou? Zkuste bio barvu na vlasy. Můžete si vybrat z mnoha krásných odstínů, kdy jeden krásnější než druhý. Navíc vlasy po barvení zůstávají silné a zdravé, ne slabé a zničené jak u klasických barev.

Přesně to nabízí přírodní barva na vlasy značky Radico. Krásné odstíny zcela přírodní barvy na vlasy, které jsou v BIO verzi, zanechávají vlasy po aplikaci barvy silné, lesklé a zdravé. S perfektním krytím a dlouhou vydrží za jedinečnou cenu je koupíte v tomto e-shopu.

Proč si vybrat barvu Radico?

bio barva na vlasy

BIO barvu na vlasy koupíte levně v tomto eshopu

Z jakých barev si vybrat?

Každý odstín je vytvořen pomocí kombinace zhruba deseti rostlin, ze kterých se vyrobí jeden z následujících barevných odstínů. K nim se rovněž přidává bezbarvá henna. Odstínů je celá řada, stačí si jen vybrat. Pro ukázku jich uvádím několik.

bio přírodní barva na vlasy

Co najdete v balení?

V balení se nachází 100 g prášku barvy, pak také ochranné rukavice, štětec a čepice.

Kolik barvy použít na vlasy?

Jedno balení o hmotnosti 100 g vystačí i na více barvení, neboť pro krátké vlasy je potřeba 20 - 30 g prášku, pro středně dlouhé vlasy 40 - 60 g a pro dlouhé vlasy je nezbytné 70 - 100 gramů prášku.

Jak používat přírodní barvu na vlasy?

Používání eco barvy na vlasy se nijak neliší od používání jiných barev. Nutné je prášek smíchat, aplikovat, nechat chvíli působit a opláchnout.

  1. Před aplikací si umyjte vlasy a ty nechte pořádně uschnout.
  2. Smíchejte prášek s horkou vodou, na jeden díl připadají tři díly vody a pořádně promíchejte. Výsledná směs by měl být svou strukturou tak akorát.
  3. Na vlasy aplikujte teplou směs od kořínků vlasů až k jejich konci. Aplikaci proveďte důkladně, ať se vlasy pořádně směsí pokryjí.
  4. Vlasy následně přikryjte čepicí a na ni přiložte ručník, ať jsou vlasy v teple.
  5. Barvu je vhodné nechat působit 60 minut, pokud budete chtít tmavší odstín nebo máte šediny, můžete ji nechat působit déle.
  6. Poté smyjte barvu teplou vodou, dokud nepoteče čirá voda. Na vlasy již nemusíte ani nic nanášet, dokonce ani mýt.
eko přírodní barva na vlasy

Další tipy k barvení

Radico Colour Me Organic barva působí jiným způsobem než chemické barvy. Nejenže ty organické neobsahují chemikálie, ale také nezanechávají vlasy slabé, polámané a zničené. Tato přírodní veganská barva totiž neproniká do struktury vlasu, ale jen ho obalí zvenku. Z tohoto důvodu vlas neničí, ale na druhou stranu neodbarví třeba hnědé vlasy na blond. Je ale jen na vás, zda si vyberete šetrné barvení, nebo použijete barvu obsahující peroxid, amoniak či parabeny.

Barva na vlasy Color & Soin s dlouhou historií je šetrná k vlasům i pokožce.

Co je značka Radico?

Radico bylo založena již v roce 1992 Sanjeevem Bhattem a zaměřuje se na přírodní kosmetiku. Inspiraci nachází v ajurvédě a její poznatky používá k výrobě produktů, které jsou šetrné nejen k vlasům a kůži, ale také k přírodě. Kromě barev na vlasy společnost Radico vyrábí šetrné přípravky na vlasy a na péči o tělo. Centrálu má v Indii, sklady v Kalifornii a jejich produkty se úspěšně prodávají po celém světě. Dále obdržela mnoho certifikátů, k nimž například patří German Cert či EcoCert Cosmos Organic.

Kde ji můžete koupit?

Tato barva není v našich končinách vůbec rozšířená, dá se zatím koupit pouze na internetu v e-shopech. Levně ji nyní nabízí tento e-shop, kde je na barvy na vlasy nyní akce.

Máte s touto barvou zkušenosti? Napište své recenze a názory do diskuze.


Názory k článku


Vyzkoušela jsem medovou blond. Chytla skvěle a výsledný odstín se ustálil až druhý den. Za mě můžu jen doporučit.
Jitka, 2. února 2019

Napište, co si o tom myslíte