BudKocka.cz logo

Jak rychle pomoct suchým rtům?

Krása Rady Eliška 29. února 2016
rty žena

Zima a obecně studené počasí se řadí mezi nepřátele našich rtů. Rty pak rády praskají, jsou suché, popraskané a někdy až bolestivě. V některých případech pouhý balzám nebo jelení lůj nepomůže, proto je nutné sáhnout také po dalších pomocnících. Podívejte se na několik rad, které stojí za vyzkoušení.

Masírujte si rty olejem

Rtům nepomůže pouze vnější péče, potřebují i vnitřní péči. Aby byly hebké, pomůže jim olejová výživa. Naneste na ně trošku oleje a ten pořádně vmasírujte. Následně ho můžete nechat působit i přes noc. Ideální je olivový olej, který je zastudena lisovaný.

Nedotýkejte se jich pořád

Všímáte si, že se rtů často dotýkáte? Tak s tím přestaňte, jinak tam zanášíte bakterie, které mohou způsobit i popraskání rtů. Víte, že bakterie můžete zanést též neumytou zeleninou a ovocem nebo dokonce konzumací jídla neumytýma rukama? Kousání nehtů snad nemusíme ani zmiňovat. Dávejte si na to pozor a omezte styk prstů, rukou a neomytou zeleninou a ovocem se rty.

Nepřehánějte to s líčením

Některé rtěnky mohou rty vysušovat, proto by bylo vhodné omezit jejich používání hlavně v zimě. Místo rtěnky použijte lesk nebo regenerační tyčinku, také se můžete zaměřit na hloubkovou regeneraci. Rty potřebují regenerovat, čemuž některé rtěnky zabraňují a vysušují je.

I peeling rtům může pomoct

Také rty potřebují, abyste jim pomohla zbavit se odumřelých buněk. Vyzkoušejte velmi jemný peeling, pomocí něhož toho docílíte. Vhodné je sáhnout například po domácí směsi olivového oleje a kávy, ten na chvíli nanést na rty, promasírovat a následně jej ubrouskem setřít.

Vyzkoušejte vazelínu

Pokud vám na suché rty nepomáhají balzámy, sáhněte po čisté vazelíně. Dokáže je hydratovat a také je ochrání před mrazem. Na rtech je vazelína příjemná a nanášejte ji nejlépe štětečkem nebo špachtlí vždy, když jdete ven. Pozor, kupte si pouze kosmetickou vazelínu.

Na noc na ně naneste kouzelné sérum

Sérum připravte ze lžičky kokosového oleje a lžičky medu. Následně jej naneste na rty a nechte působit asi čtvrt hodiny. Opatrně jej setřete a opláchněte rty vodou. Sérum by se mělo nanášet těsně před tím, než půjdete spát a také po zubní hygieně.

Máte další rady, které vám pomohou mít rty stále hebké a jemné?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte