BudKocka.cz logo

Postup, jak si můžete uplést holandský cop

Krása Copy a culíky Účesy Lucie 8. května 2017
holandský cop vlasy

Chcete si uplést cop, který nemají všechny ženy okolo? Vyzkoušejte holandský cop, což je francouzský cop naruby nebo se mu také říká obrácený francouzský cop. Jak si ho upletete? Není vůbec těžký, pomocí uvedeného postupu se vám určitě podaří.

Holandský cop je specifický tím, že vypadá, jako by byl na hlavě posazený a tím vyniká. Může se uplést jeden uprostřed hlavy, dva na obou stranách i kolem hlavy. Vždy záleží na tom, jak si jej dokážete uplést nebo čím si budete chtít ozdobit hlavu.

holandský cop

Foto: Pretty Hair is Fun - youtube.com

Postup na holandský cop

  1. Nejprve si pořádně učesejte vlasy, které mohou být vlhké nebo suché (pozor ale na elektrizující a příliš jemné vlasy, se kterými by se pletlo velmi špatně, můžete si je trošku navlhčit). Vlasy učesejte směrem dozadu.
  2. Z části temene hlavy si do rukou vezměte pramen hlavy (můžete rovnou i s delší ofinou). Pramen rozdělte na tři pramínky.
  3. Pravý pramínek provlečte pod prostřední pramen. Levý pramen provlečte pod nový prostřední pramen.
  4. Stejným postupem postupujte dál. Postupně si přiberte pramínek vlasů z pravé strany k novému pramenu na pravé straně a provlékněte, z levé strany k novému na levé straně a rovněž i vlasy, které zůstávají uprostřed po stupně přidejte k prostřednímu pramenu.
  5. Toto pravidlo dodržujte, dokud budete mít nespletené prameny.
  6. Také zaplétejte prameny z dolní části hlavy.
  7. Takto zaplétejte vlasy až ke krku, kdy už můžete cop zakončit gumičkou, nebo provlékejte prameny až po celé délce vlasů stejným opačným způsobem a ukončete gumičkou.

Rady, které vám při pletení copu pomohou

holandský cop návod

Foto: The Hair Look - youtube.com

Podívejte se na video na youtube
Pletete si ráda holandský cop?Názory k článku


Dobrý. Dřív jsem ani nevěděla co to je a teď už ho umím. A sluší mi. Tak díky a ahoj.
Aduš, 4. července 2021

Napište, co si o tom myslíte