BudKocka.cz logo

Tipy pro výběr letní obuvi

Boty Rady Článek 24. června 2013
letní boty

Léto je v plném proudu a tak je nejvyšší čas na pořízení typické letní obuvi. Na trhu máme nepřeberné množství různých druhů a typů letních bot, ale přesto byste se měla držet osvědčených faktů a vyvarovat se některých chyb. Podívejme se na správný nákup letní obuvi.

Boty podle funkce

Určitě takovým základním dělením obuvi na léto je podle konkrétních funkcí. Všichni známe klasické sandály nebo žabky, ale je nutno rozlišit, k čemu ty boty vlastně slouží. Je to totiž důležité i z pohledu reklamace v případě potíží.

Mezi nejoblíbenější typy letní obuvi jistě patří plážová obuv. Jsou to především boty určené na koupání, ale i pobyt na pláži nebo ve vodě. Konkrétně jsou to různé druhy pantofel a sandálů, dále boty do vody nebo plavecké boty. Plážová obuv nevydrží přílišnou zátěž a není vhodná ani na chození po přírodě, ani do města.

boty

Vycházková obuv je klasická obuv, kterou používáme při procházce ve městě, ale i v přírodě. Snese určitou zátěž, která by neměla být ale přetěžována. Samozřejmě, že to nejsou žádné speciální boty na sport nebo namáhavé fyzické aktivity, ale obuv je vhodná na každodenní nošení.

Speciální druhy obuvi

Máme-li v plánu náročný výstup na horách nebo dlouhou túru, je tady speciální obuv. Konkrétně například oblíbená outdoorová obuv, vhodná do náročného terénu a do nepříznivých podmínek. Letní outdoorová obuv dokáže odvádět pot a pachy, je velmi kvalitní a nevadí jí přílišná zátěž. A co sportovci? Ti jsou vybaveni speciální sportovní obuví. Ta je opět přizpůsobena na konkrétní aktivity a činnosti, aby dokázala odvádět vlhkost a vydržela náročné ztížené podmínky.

Pozor na „ploché nohy”

Letní obuv má často rovnou podrážku a není ani nijak tvarována. Nezapomínejme, že je to ideální podmínka pro vznik tzv. plochých nohou. Taková obuv vznik jen podporuje. Následné zdravotní potíže se mohou projevit jak v bolestech nohou samotných, ale i bolestí zad nebo svalů na těle.

Zdroj fotografií: Rejnokobuv.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte