BudKocka.cz logo

Emo - okouzlil vás tento styl?

Životní styl Trendy Volný čas Markéta 7. prosince 2012
emo styl

Emo patří mezi subkulturu mládeže, která se s mírným zpožděním dostala z Ameriky před pár lety i k nám a stala se fenoménem mezi teenagery. Pod pojmem emo si většinou představíme specifický styl oblékání, líčení a účesů. Stejně jako většina subkultur, které pronikly i do módy, má emo kořeny původně v hudbě.

Jejich oblečení není jen černé, ale kombinuje se i s růžovou nebo jinou zajímavou barvou.

Emo hudba

V 80. letech se termín emo začal používat pro druh hardcore punkové muziky v hlavním městě USA, Washingtonu. Samotný název (zkratka od emotions – pocity) je odvozen ze silně emocionálního a expresivního vystupování tamějších kapel. V 90. letech se termín rozšířil i pro některé indies (alternativně rockové) skupiny.
Nad dnešními kapelami, které mladí emo milují, pamětníci počátků stylu spíše ohrnují nos pro jejich mainstream a komerci. Patří sem třeba My Chemical Romance, Good Charlotte, Fall Out Boy nebo Billy Talent.

Emo móda, líčení a účesy

Emo girls a boys jsou většinou nepřehlédnutelní díky specifickému oblečení (černý základ kombinovaný s jinými barvami, hlavně růžovou či fialovou) s výraznými vzory (lebky, kostičky, proužky). Oblíbené jsou placky a piercingy a typické boty ve stylu tenisek - conversky, u dívek sukně se síťovanými punčocháči, podkolenkami apod. Líčení je také nápadné – hlavně výrazné černé linky.
Nejvíce si však emaře spojujeme s extravagatními účesy, kterým vévodí patka zčesaná do obličeje a všechny možné barvy vlasů (většinou také s černým základem a s proužky výrazných barev).

Životní styl

Lidé si příslušníky této subkultury nejčastěji spojují se sebepoškozováním a depresemi. To by však nikdy nemělo být bráno jako „styl“! Každé sklony k ubližování si by se měly řešit s rodiči a nejlépe psychologem.
Ve skutečnosti se emaři věnují dalším a mnohdy správným věcem jako boj proti návykovým látkám, ochrana zvířat (často spojená s vegetariánstvím) nebo vyhýbání se konzumnímu stylu života.Názory k článku


Dobrý den
chtela bych se zeptat od kolika let se tak normálně stává dítě emo?
Luce, 18. června 2016

Ahoj..Jsem Lucy a zbožňuju EMO...Ale ráda bych taky věděla,od kolika se ....Člověk (dítě) může stát EMAŘ/KA ........Chtěla bych hrozně být WMO-GIRL ale mámě se to moc nelíbí (vůbec se jí to nelíbí)....Ale mě se to přesto líbí a chci se zeptat jestli !Ůžu být ve 13 WMO-GIRL...?Doufám že odpovíte..Díky..❤
LucY, 15. ledna 2017

Napište, co si o tom myslíte