BudKocka.cz logo

Pohlavní choroby - kapavka a chlamydie

Zdraví Nemoci Problémy Externí autorka 25. srpna 2012
nemoci

Bez pohlavního styku si většina z nás nedokáže představit život. Pomáhá nám k uvolnění, k dobré náladě, ke zdraví a také má dalších nespočet příznivých účinků. Zkrátka ho zbožňujeme a občas se tu a tam stane, že ve chvilce poblouznění můžeme zapomenout na ochranu a problém může být na světě!

Neztrácejte rozum a nezapomínejte na prezervativ!

Diskotéky, bary, večírky to jsou místa, která přímo vybízejí k radovánkám. Jiskření je natolik silné, že je nám úplně jedno, zda toho dotyčného známe či ne. Nezáleží na pohlaví, rizika platí pro nás všechny.

Kapavka

Kapavka se pokládá za nejvíce rozšířenou pohlavní nemoc a to celosvětově..
Kapavka je nejčastější pohlavní nemocí vůbec. Nakazit se můžete při pohlavním styku a výjimečně se nemoc přenáší z matky na dítě či špatnými hygienickými návyky. Kapavka se projeví v době 2 – 4 dnů. Symbolem kapavky je nažloutlý hnis v močových a po té pohlavních ústrojí.

Projevy kapavky: bolesti v podbřišku, výtok z pochvy, bolest či krvácení při pohlavním styku, krvácení mimo menstruační cyklus a také zánět močových cest. Pokud se nemoc včas nepodchytí a zůstane neléčena, může se vyskytnout i neplodnost jak u žen, tak i mužů.
Léčení je pomocí antibiotik.

Chlamydie

Chlamydie jsou také časté onemocnění, kterým se lze nakazit nechráněným pohlavním stykem. Důležitá a často zmiňovaná rada je, věrnost či používání kondomu. U mužů se nákaza projeví až s odstupem času, z tohoto důvodu jsou pánové častějšími roznašeči.

Chlamydie poznáte podle menšího vřídku na pohlavním ústrojí, který je velmi bolestivý. Po té můžete pociťovat zduření uzlin, teplotu i zimnici. Dále vás zasáhne zánět v oblasti genitálií.

Chlamydií se zbavíte léčbou formou antibiotik. Test na výše zmíněné onemocnění si můžete udělat i svého gynekologa, cena se pohybuje okolo 250 – 300 Kč. Chlamydie se většinou neprojevují, často jsou objeveny až při problémech s otěhotněním.

Nebylo by lepší se chránit před těmito chorobami? Stačí jen používat ochranu, být si s partnerem věrní a nestřídat partnery jako ponožky. Chraňte sebe i partnera před útokem výše uvedených nemocí!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte