BudKocka.cz logo

Co pomůže při intoleranci laktózy? Tablety a dieta

Zdraví Rady Soňa 17. října 2018
mléčné výrobky s laktózou

Intolerance laktózy neboli nesnášenlivost mléčného cukru je porucha trávení, která vzniká kvůli tomu, že v těle chybí enzym laktáza, a tudíž se nemůže dobře vstřebávat laktóza nacházející se v mléčných produktech. Jako řešení se nabízí bezlaktózová dieta nebo pilulky, které zlepší trávení potravin právě s laktózou.

Každého asi napadne, že nejlepší je dodržovat dietu a vyhýbat se potravinám s laktózou, ale to může někdy pěkně štvát. Může vás mrzet, že si nemůžete dát oblíbenou zmrzlinu, pudink, jogurt, zákusek nebo smetanovou omáčku. Na to je řešení v podobě doplňků stravy, které obsahují enzym laktázu a dodají jej organismu, čímž se zlepší trávení.

Podívejte se, které přípravky pomáhají při nesnášenlivosti laktózy, pokud nechcete držet dietu. Jsou bez předpisu, ale zpravidla je v klasických lékárnách nenajdete.

LaktoPlus

laktoplus

Kapsle LaktoPlus od firmy Salutem Pharma se řadí k nejsilnějším na trhu, neboť obsahují 18 000 laktázových jednotek. Balení obsahuje 30 kapslí, které mají opožďěné uvolňování. Navíc obsahují i probiotika.

Nejlevněji tyto tabletky koupíte v tomto e-shopu.


Lactanon

lactanon

Doplněk stravy Lactanon firmy Vitabalans pomáhá při nesnášenlivosti laktózy tím, že ji dodá tělu (resp. střevům). Obsahuje 4 500 laktázových jednotek. V balení najdete buď 30 tablet, nebo 90 tablet.

Přípravek s 30 tabletami koupíte levně v tomto e-shopu a 90 tabletami v tomto e-shopu.


Laktazym

laktazym

Tablety Laktazym od Dr.Max Pharma pomáhají štěpit mléčný cukr, který se nachází v mléčných výrobcích a mléce. V balení se nachází 60 tablet a jedna obsahuje 9 000 laktázových jednotek.

Doplněk stravy Laktazym levně koupíte v tomto e-shopu.


Laktoleraza

Laktoleraza

Pilulky značky Generica obsahují 4 500 laktázových jednotek. Opět vám pomůže, pokud máte problémy s trávením laktózy a chcete zhřešit. Prodávají se v menším balení (30 tablet) a větším balení (60 tablet).

Laktoleraza 30 tablet lze koupit v tomto e-shopu a 60 tablet v tomto e-shopu.

Kdy se tablety užívají?

Vždy se podívejte na příbalový leták, ale většinou se užívá jedna nebo více tablet pár minut před konzumací problematických potravin (zmrzlina, káva s mlékem, mléko atd.). Rovněž je možné vzít si pilulku i při konzumaci.

Pro koho jsou tyto doplňky stravy vhodné?

Tablety, které obsahují enzym laktáza, jsou vhodné pro všechny až na děti do 3 let.

Máte s těmito přípravky zkušenosti? Napište své recenze do diskuze.Názory k článku


Moc mi pomáhají, než jsem je znala vyhýbala jsem zmrzlinám, zákuskům a dezertům. Bylo mi z toho hodně smutno, že každý jiný to může bez problémů jíst a jen já mám smůlu. Jsem moc ráda, že takové tabletky existují a nejsou vůbec drahé.
Martina Z., 2. dubna 2021

Napište, co si o tom myslíte