BudKocka.cz logo

Móda na podzim - s čím letos přišli návrháři?

Móda Trendy Podzim Markéta 19. srpna 2013
móda

Léto je sice v plném proudu, ale určitě neuškodí už teď popřemýšlet nad tím, jak obohatit svůj šatník pro následující sezónu. Navíc letošní prázdninové počasí unese i teplejší oděv, které se vám budou hodit právě na podzim. Inspirujte se v tomto článku.

S čím přišli známí návrháři?

Světoznámé módní značky na závěr minulého roku zatím představily spíš minimalistický a temnější styl. Například Jil Sander se letos zcela vyhnula nákladnému zdobení. Její modely jsou sice žensky rafinované, ale dala přednost černé klasice a jednolitým kompletům.

Naopak Bottega Veneta se letos inspirovala u elfů, především vlněnými oděvy s abstraktními vzory, mašlemi a bohatě skládanými a nařasenými sukněmi.
Co se týče retrostylu, který se také v každé sezóně vrací, hned dvě značky - Saint Laurent a Prada se zhlédly v devadesátkovém grunge, nedbalém pouličním stylu, který proslavila hlavně kapela Nirvana nebo jejich „ženský protějšek” Hole. Kostky, kožešinové vesty, mohutné boty se prý letos do ulic vrátí ve velkém.
A nesmíme opomenout věhlasného Karla Lagerfelda, který pro Chanel představil elegantní tvídová sáčka a kabátky v seriózních šedých odstínech, kterými jistě nic nezkazíte.

Bomber jackets

Už od jara, kdy se teplejší bundy také ještě unesou, jsou letošním hitem kožené bombery. Ani tady už dávno neplatí, že by je mohli nosit jen drsní chlapi. I dívky a ženy jim přicházejí na chuť.

oblečení

Obvykle se nosí v zemitějších barvách, pro sychravý podzim jako dělaných, ale sehnat můžete také bomber s romantičtějšími vzory, ke kterému se klidně hodí i krátké šaty. Jinak se doporučují teplé legíny Lelosi, mohutnější boty a praktičtější klasicky černá nebo hnědá kabelka.

Chelsea boots - kotníčkové boty

Kotníčkové boty zvané Chelsea podle anglické oblasti, kde se v 19. století začaly vyrábět (původně byly určeny hlavně k jízdě na koni), česky také „perka”, jsou na podzim naprosto ideální, protože kvůli kluzké podrážce se je nedoporučuje nosit ve vyloženě zimních dnech. Jejich výhodou je nejen praktičnost (nízký podpatek, pružná guma místo zdlouhavého zapínání a vyzouvání), ale také elegance. Hodí se v podstatě ke všemu – k džínsům, legínám, šortkám, ale i šatům a sukním. Nejobvyklejší barvou je černá a hnědá klasika, ale sehnat je lze i v letošních trendy metalických odstínech nebo s různými potisky.
A navíc za sebou mají bohatou historii v popkultuře. Nosili je Beatles a Rolling Stones a objevily se i ve slavných Hvězdných válkách jako boty vojáků Impéria. A určitě jste je viděly v Pelíškách-přesně tento typ bot dostal Elien od svých rodičů z Ameriky.

Další módní trendy si brzy představíme.Názory k článku


super ty jo hustý
kri, 21. září 2013

Napište, co si o tom myslíte