BudKocka.cz logo

Nezapomeňte v létě na dámské kraťasy

Móda Trendy Léto Martina 22. května 2013
kraťasy

Ať už jsou to šortky, bermudy, minikraťasy nebo capri, letos se bez nich zkrátka neobejdete. Módní domy hlásají „Kraťasy jsou zase v módě!”. Čemu se ale při jejich nošení vyvarovat a jaké varianty jsou pro vás nejlepší?

Nemusíte mít zrovna nohy modelky, abyste se v nich mohla pyšně procházet po ulici. Módní návrháři připravili nejrůznější varianty střihů, které si opticky pohrají s vaší postavou. Vždy však platí, že by nohavičky kraťas měly být volnější a ne příliš těsné kolem stehna - zamezíte tak nevzhlednému překypování.

Zvolte ty správné pro každou příležitost

Nejčastější variantou, se kterou se setkáte v jakémkoliv obchodě, jsou džínové minikraťasy v mnoha variacích. Vyberte si ty správné pro každou příležitost.

kraťasy a šortky

Na odpolední procházku po městě se skvěle hodí otrhané. Předejděte katastrofě a vyhněte se pokušení dělat si na kraťasech díry sama. Díky nízké pořizovací ceně si je skutečně můžete dovolit.

Jaké na párty a jaké do práce?

Na večerní párty či do baru vám nesmí chybět třpytivé kraťasy s flitry, díky nimž upoutáte pozornost. Doplňte je třeba volným tričkem s nápisem a máte vyhráno.

Umožní-li vám to vaše pracovní pozice, letní den v práci si zpříjemněte elegantními kraťasy v kombinaci s bílou košilí s delšími rukávy. Na nohy nazujte balerínky, na rameno hoďte velkou praktickou kabelu a neobvyklý pracovní outfit je na světě.

TIP: Legíny se sukní jsou trendem letošního roku.

Oblíbené pastelové barvy

Absolutním hitem letošní sezóny jsou pastelové barvy, které se samozřejmě objevují i na kraťasech. Ať už žluté, lososové, růžové, modré nebo mentolové, s pastelovými kraťásky nešlápnete vedle! Slaďte je s jinou vhodnou pastelovou barvou nebo klasickou černou či bílou.

Proč kraťasy?

Působí žensky a jsou mnohem pohodlnější než sukně. Nemusíte se bát faux pas, kdy se pohodlně uvelebíte na lavičce či na trávníku. Pro zahradní párty a pikniky v parku jakoby kraťasy byly stvořené. Vhodný střih navíc opticky zeštíhlí a prodlouží vaše nohy, zakryje nedostatky a zdůrazní přednosti. A muži? Ti mají při pohledu na ženský zadeček v malých šortkách husí kůži.

Foto: www.hm.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte