BudKocka.cz logo

Akamuti - kouzelná přírodní kosmetika

Krása Kosmetika Sára 7. února 2019
Akamuti - přírodní kosmetika

Značky přírodní kosmetiky mají občas tak trošku tajemný název, pod kterým si určitě představíme něco zajímavého. To přesně se týká i přírodní kosmetiky Akamuti, která nabízí spousty produktů na pleť i tělo. Víte, co znamená její název a co všechno najdete v její nabídce?

Co je Akamuti?

Značka Akamuti byla založena v roce 2003 v anglickém Walesu. Za tím stojí Lindsey Hedges, která je kvalifikovanou aromaterapistkou a která se zajímá o organické suroviny a byliny. Kromě toho, že se Lindsey podílí na recepturách výrobků, stará se i o marketing značky Akamuti.

Všechny výrobky jsou 100% organické, jsou vyráběny ručně a při výrobě se používají suroviny té nejvyšší kvality od lokálních dodavatelů. K výrobě nepoužívají žádné stroje, ale vše je výsledkem poctivé ruční výroby. K hlavním surovinám patří včelí vosk, stromová másla, byliny, pryskyřice, kůry, oleje a aromata. Pomocí různých postupů pak vytvoří úžasné přírodní výrobky, ve kterých nenajdete konzervační látky ani chemické přísady. Samozřejmě produkty nejsou testovány na zvířatech.

Oblíbené produkty značky Akamuti

Maska na pleť čokoládová

čokoládová maska na pleť

Přírodní čokoládová maska, která obsahuje řadu antioxidantů v BIO kvalitě. Krásná vůně vanilky, kakaa a marshmallow si vás naprosto podmaní.Esenciální olej Tea Tree

Esenciální olej Tea Tree

Toto přírodní antiseptikum pomáhá proti bakteriím, bojuje proti akné, slouží jako dezinfekce atd.Černé africké mýdlo Akamuti

černé africké mýdlo tuhé

Přírodní antiseptikum pomáhá proti bakteriím, bojuje proti akné, používá se jako dezinfekce, je vhodné na masáže či koupel.Pleťová růžová maska

pleťová maska

Pleťová maska na zjemnění pokožky čistí, regeneruje a osvěžuje pleť. Obsahuje jíl, růžový prášek, heřmánek a marshmallow.Nimbový prášek

nimbový prášek

Přírodní prášek s čistícími, antibakteriálními a protiplísňovými účinky je vhodný nejen na pleť, ale také jako vlasový zábal nebo kondicionér.Melounový olej

melounový olej

Melounový olej je vhodný pro mastnou, aknózní pleť, při péči o miminka, na vlasy i koupele. Rychle se vstřebá a může se přidat i k dalším přípravkům.


Akamuti se překládá jako malý strom či troška medicíny z jazyka Bemba, jenž se používá v Zambii. Právě v Africe se často v medicíně používají stromy, které mají velký vliv na zdraví.

Dále značka Akamuti byla oceněna mnohými cenami, což svědčí o kvalitních výrobcích. Při výrobě dbají na ekologii a udržitelný rozvoj. Na rozdíl od jiných vždy vyrábějí v malém množství, aby výrobky byly vždy čerstvé a nedocházelo ke zbytečnému likvidování nebo k výrobě výrobků horší kvality.

BIO kokosový olej

kokosový olej

Za studena lisovaný 100% bio kokosový olej s antibakteriálními a antimykotickými účinky. Má všestranné využití v mnoha oblastech.


Co všechno najdete v nabídce?

V nabídce značky Akamuti najdete plno výrobků, které ocení každá žena. Můžete si vybrat z mnoha produktů pleťové a tělové kosmetiky se zajímavými vůněmi a účinky.

Máte s touto značkou zkušenosti? Napište své recenze do diskuze.

Foto: ladybio.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte